Dva vedoucí celky I. ligy Sokol Bučovice a Sokol Dobřichovice v Chocni doplnili lídři druholigových skupin A – Lokomotiva Česká Třebová a B – Sokol Šlapanice. Utkali se každý s každým a Bučovičtí ztratili ve třech soubojích jen jeden set, a to v zápase s nádechem derby se Šlapanicemi. Bučovičtí tak získali pátý sokolský titul za posledních sedm let

Přebor ČOS mužů
Sokol Bučovice – Lokomotiva Česká Třebová 2:0 (15, 18), Bučovice – Sokol Šlapanice 2:1 (10, -23, 18), Bučovice – Sokol Dobřichovice 2:0 (18, 21).
Sestava Bučovic: Červinka, Minda, Kobolka, Neubauer, Bígl, Jakubec, Varous, Špelda (L). Trenéři: Zbyněk Čížek, Jaroslav Vlk.

„Na úvod jsme poměrně hladce porazili Českou Třebovou. Pak jsme podobně vyhráli první set se Sokolem Šlapanice. Za stavu 18:13 ve druhém setu to vypadalo zase na jednoznačné vítězství, ale sami jsme si zkomplikovali koncovku a prohráli set 23:25. Takže jsme museli jít do třetího setu, ve kterém jsme se vrátili ke svojí hře a s převahou jej vyhráli,“ popsal úvodní dvě dějství trenér a manažer bučovických sokolů Zbyněk Čížek.

Vývoj výsledků určil poslední zápas turnaje Bučovice – Dobřichovice v podstatě jako finálový. Oba soupeři se velmi dobře znají. Zápas vzali velmi vážně a jako jakýsi test před prvoligovým vzájemným soubojem o první místo 27. ledna v Dobřichovicích.

„Dobřichovice hrály v základní prvoligové sestavě. Nám sice chyběli z různých důvodů Fila, Kristian, Mlčúch, Toman a Čeketa, ale také se dá mluvit o prvoligovém složení. V mistráku to určitě budou hodně podobné sestavy, takže mám velkou radost, že jsme nejen obhájili sokolský titul, ale hlavně z odvedených výkonů. Teď musíme dopilovat formu a samozřejmě doléčit marody. Už v pátek nám začíná závěrečná fáze základní části I. ligy, kdy nastoupíme doma proti Lvům Praha B a v sobotu pak proti béčku Jihostroje České Budějovice,“ netajil Čížek spokojenost.

Ten v Chocni poprvé v ostrém zápase otestoval novou posilu z Mnichova Hradiště smečaře Vojtěcha Bígla.