Postup do druhého kola, od kterého pohár pokračuje vyřazovacím K.O. systémem, je pro bučovický klub přece jen o trochu cennější výstup než herní prověrka jednotlivců. Sokoli totiž doma přivítají nasazený extraligový tým Kladna. „Stejně jako loni to bude svátek pro celý bučovický volejbal a věřím, že i pro celý okres. Loni jsme naši halu vyprodali a jsem přesvědčený, že to zopakujeme i letos," těší se Čížek na konfrontaci svého týmu s českou nejvyšší soutěží.

V ní je sice Kladno nováčkem, ale netají se, že by rádo navázalo na nedávné časy, kdy dvakrát získalo mistrovský titul (v sezonách 2004 –2005 a 2009–2010). Zápas se bude hrát ve středu 4. listopadu večer. Čas bude upřesněn. Vloni Bučovičtí na extraligový Havířov nestačili. Pokud by se jim letos podařilo favorita vyřadit, pravděpodobně by se ve třetím kole 9. nebo 10. prosince střetli s ještě atraktivnějším soupeřem Aerem Odolena Voda. Mnohonásobný československý a český mistr bude druhé kolo hrát v Domažlicích a čeká se jeho postup.

Samotný drásovský turnaj začal poměrně překvapivou porážkou domácího týmu od Tesly Brno. Takže ve druhém utkání nastupovali Bučovičtí proti Brňanům s vědomím, že pouze vítězství je nechá ve hře o postup. Tesla, jejíž řady těsně před turnajem posílil exbrněnský smečař Marek Šášek, vstoupila do utkání lépe a brzo vedla 9:3. Bučovičtí byli trochu nervózní a nedařilo se jim v útoku. Postupně se však rozehráli jak univerzál Martin Vyhnáček, tak nová posila Radim Bulko a skóre se začalo obracet. Koncovku lépe zvládli Bučovičtí a ujali se vedení 1:0 na sety. Ve druhém setu byl lepší brněnský tým na servisu i v útoku a stav srovnal na 1:1. „Naštěstí jsme se pro další pokračování uklidnili a třetí sadu jsme měli pod kontrolou. Dařilo se nám na příjmu podání, kde hrál spolehlivě Petr Nezdařil, a také v útoku z kůlu nebo středem sítě. Čtvrtý set rozhodla koncovka a naše pevnější nervy, když jsme proměnili až třetí mečbol," popsal Čížek průběh zápasu.

Před posledním utkáním tak byly postupové akcie teoreticky k mání pro všechny tři týmy. Bučovickým ovšem stačilo uhrát s Drásovem dva sety. To věděli i domácí a začali lépe. První sadu těsně vyhráli. „Ve druhém a třetím setu jsme zlepšili útočnou hru a servis a vyhráli jsme je celkem hladce. Zisk jednoho bodu nám zajistil postup, takže pak naše sestava doznala velkých změn a musím také přiznat, že i mírně kleslo herní nasazení některých hráčů. Zápas se pouze dohrával a za snahu si domácí odnesli vítězství v poměru 3:2 na sety," vysvětlil Čížek porážku, která jeho týmu neublížila.

Domácí tým tak překvapivě skončil až poslední. „Pro mě to ale není ani překvapením ani zklamáním. Máme trochu jiný způsob přípravy než Bučovice a Tesla, které evidentně byly rozehranější. Tesla navíc získala velké posily a kvality Bučovic jsou dlouhodobě hodně vysoké. Když už měly postup jistý, nasadily všechny náhradníky. Jinak bychom to v cestě za výhrou neměli tak jednoduché," konstatoval trenér drásovských sokolů Pavel Dvořák.

Těžká generálka

Český pohár byl pro jeho i Čížkův tým předposlední prověrkou před startem nového ročníku druhé ligy. Ta poslední bude určitě nejtěžší. Na Memoriálu Karla Lázničky ve Šlapanicích se v sobotu utkají se dvěma extraligovými týmy, které rovněž finalizují přípravu na nejvyšší soutěž. „Ve skupině začneme v 9.00 hodin se Zlínem, od 11.00 to budou Dobřichovice a ve třetím zápase nás od 13.00 čeká extraligový ČZU Praha. Postupují dva celky a v našem případě by to byl veliký úspěch. Pak bychom se zřejmě střetli s dalším extraligistou. Ze skupiny B by měli postoupit Volejbal Brno a účastník slovenské nejvyšší soutěže ŠK Komárno," naznačil nejbližší program svého týmu Čížek.

Český pohár volejbalistů

1. kolo:

Sokol Bučovice – Tesla Brno 3:1 (23, –18, 15, 27)

sestava: Auer, Bulko, Duda, Dítě, Hanzlík, Hanák, Sedalík, Vyhnáček, Zajíček, libero Nezdařil.

Sokol Drásov – Bučovice 3:2 (23, –17, –21, 18, 7)

sestava: Bulko, Duda, Doležel, Hanzlik, Hanák, Hovorka, Sedalík, Vyhnáček, Zajíček, libero Bence.

Drásov – Tesla Brno 1:3 (-21, –23, 19, –17)

Pořadí: 1. Bučovice 4 body, 2. Tesla Brno 3, 3. Drásov 2.

Z dalších skupin postoupily Domažlice, Turnov, ŠSK Beskydy.

2. kolo:

Sokol Bučovice – OAV Kladno, středa 4. listopadu.