Do baráže šli Vyškované jako vítězný celek jihomoravského krajského přeboru. Postupových bojů se kromě Vyškova zúčastnila ještě Ostrava, Litovel a domácí Nivnice. V sobotu měli vyškovští volejbalisté na programu dva soupeře. Nastoupili proti Ostravě a Litovli. Favoritem baráže byla Ostrava a tuto roli svým výkonem také potvrdila.

Vyškovu se s Ostravou nepodařilo získat ani jeden set a podlehl jí výsledkem 3:0. „Ostrava byla o třídu lepší než my, u nich se hraje výkonnostně hodně dobrý volejbal. Vyhrála všechny tři zápasy, myslím, že zaslouženě,“ informoval o těžkém soupeři vedoucí a hráč Vyškova Tomáš Luska. Ve druhém sobotním utkání se o vítězství poprali s Litovlí. Tento duel už byl pro Vyškovany úspěšnější a radovali se tak z výhry.

I nedělní zápas přál Vyškovu. Ten sehráli s Nivnicí a dokázali ji porazit 3:2 na sety. „Jednoznačně nejtěžším soupeřem pro nás byla Ostrava, s Litovlí i Nivnicí to bylo hodně vyrovnané, o výsledku se rozhodovalo až v koncovkách. Výsledkově se nám nejvíce dařilo proti Litovli, kterou jsme porazili 3:0,“ zhodnotil tři soupeře další hráč Radek Lukáš.

Prvním dvěma celkům baráže se tak otevřela cesta do druhé ligy. Jestli však barážově druhý Vyškov do vyšší soutěže opravdu vstoupí, je však zatím ještě otevřená záležitost. „Hráli jsme s velice úzkým kádrem šesti sedmi lidí. Pokud se nám podaří sehnat tři čtyři kvalitní hráče, tak bychom do toho šli, jinak se stávajícím kádrem myslím, že to nemá smysl. Přihláška do druhé ligy se podává v červnu, takže máme ještě čas,“ zauvažoval o účasti v lize Luska.

Z druhého místa v baráži má však Vyškov velkou radost. „Naše spokojenost je maximální. Předvedli jsme parádní zápasy, podali dobrý a vyrovnaný výkon,“ uzavřel Lukáš.