Krajský přebor pod vysokou sítí se chýlí do „poločasu" a vyškovská parta se drží mezi nejlepšími. Spokojeností ale přesto nezáří. „Chtěli jsme víc, hráli jsme skoro všechno doma. Znovu se citelně zvedla úroveň soutěže. To je dobře pro volejbal, ale už míň pro nás," prohlásil nahrávač a týmový vedoucí Tomáš Luska.

Tucet odehraných střetnutí přinesl jeho družině osm výher a čtyři porážky. „Nasbírali jsme některé zbytečné ztráty, druhá půlka přeboru bude pro nás bohužel o to těžší. Vlastně už nejbližší zápas nebude zrovna jednoduchý. Od loňska strašně posílili, noví kluci tam dělají strašně moc," doplnil. O kom že je řeč? Luskův celek dnes zavítá do Tišnova.

Krajský přebor I. třídy mužů
Sobota 23. listopadu,
10.00 a 13.00 hodin.

VK Tišnov – Volejbal Vyškov (hala Tišnov)

TJ Sokol Dědice – TSR TJ Sokol
Letovice (hala Sokol Dědice)

Ten se opravdu na nový soutěžní ročník hráčsky vybavil lépe než kdykoli předtím. Z nových tváří stojí určitě za zmínku slovenské duo Dalibor Kažmar a Lešek Noll. Mladí talenti, kteří volejbalově vyrůstají ve VKP Bratislava, a na Brněnsko je přivedly studijní a pracovní povinnosti, se doposud ukazují jako velké opory.

A to není všechno, sobotní domácí využívají i služby Martina Trojánka a Jakuba Olšara mateřským klubem Drásovských. „Máme takový československý mančaft a funguje to. Minule jsme uspěli v Letovicích, ty vypadají, že budou chtít postupovat. A Vyškov patří taky k favoritům, má dobré hráče, nedělá chyby, těžko proti němu mít nějakou bodovou šňůru. Člověk s nimi musí v setu držet krok, aby se dostal do koncovky. Chceme urvat alespoň jedno vítězství, i když máme v mužstvu nějaké zdravotní problémy. Chlapské nemoci, rýmečka, chřipečka," zavtipkoval tišnovský trenér Marek Knoflíček.

Podobný názor má těsně před prvním servisem vzájemného dvojzápasu i jeho protějšek na hostující lavičce. „Jsou na vzestupu a nesmíme si je nechat odskočit. Proti nám jsou problémy s marodkou, je tam spousta nachlazených. Uvidíme až na místě, jak to bude vypadat, potíž je hlavně s nedostatkem středových hráčů. Jedna výhra bude dobrá, potřebujeme ale dvě," zdůraznil kouč Čestmír Luska.

V nejvyšší krajské soutěži má Vyškov ještě jednoho zástupce. Dědický Sokol ovšem po letním exodu opor ještě neokusil chuť vítězství, pokusí se to napravit v prostředí vlastní sokolovny dnes proti Letovicím.