Muži uhájili domácí neporazitelnost v malém derby proti mladému celku Holubic. V nervózním utkání zúročili své letité zkušenosti a hosté zlobili pouze pokud jim vycházel riskantní servis. Ženy v souběžně hraném utkání hostily tabulkového souseda ze Znojma. Ztratily sice první set, ale poté už žádné velké drama nedopustily.

„Soupeře jsme podle mého názoru přehrály v poli a v útoku. Na servisu se nám dnes tolik nedařilo,“ zhodnotila Eliška Olejníčková, hráčka s jindy velmi »jedovatým« podáním.

Muži jsou v tabulce KP I druzí, ženám patří třetí příčka.

Přehled výsledků:
Muži KP I: Vyškov – Holubice C 3:1 (21, -23, 14, 10) a 3:0 (23, 23, 16).
Ženy KP I: Vyškov A – Znojmo 3:1 (-20, 22, 19, 16) a 3:1 (18, 21, -26, 20).
Ženy U20 - 2. liga: Kojetín – Vyškov 3:0 (22, 18, 16) a 3:0 (18, 18, 20).
Ženy KP II: Boskovice – Vyškov B 3:1 (15, -16, 17, 23) a 3:2 (-22, -15, 15, 9, 10).

Ve hře byla v sobotu i tři družstva dívek kategorie U16. Nejmladší svěřenkyně trenérky Aleny Neubauerové po postupu do vyšší skupiny krajské soutěže uhrály potřebné vítězství pro udržení, hráčky Veroniky Bilíčkové svou skupinu vyhrály a postupují výš. Turnaj se nepodařil třetímu družstvu Vyškov D, který poznamenalo vážné zranění jedné z vyškovských hráček.

„Začaly jsme dobře, úvodní zápas jsme prohrály jen těsně v tie-breaku. Další utkání s vedoucími Šlapanicemi bylo téměř na hodinou přerušeno pro zranění naší hráčky. Holky ztratily koncentraci a turnaj dohrály v útlumu,“ shrnula sestup ze třetí skupiny trenérka Hana Volešová.

V neděli bylo na pořadu další kolo druhé ligy hráček U20. Vyškovanky jsou na chvostu tabulky a odjížděly hledat pošramocené sebevědomí na hřiště druhého Kojetína. Překvapení se nekonalo a po dvou porážkách ztrácí Vyškov na předposlední Junior Brno a čtvrté KP Brno již devět bodů.

„Soupeřky byly razantnější, nedokázaly jsme ubránit jejich hlavní smečařku. Příliš brzo jsme pak sklopily hlavy a přestaly bojovat o vítězství.“, posteskla si Volešová.

Šanci na záchranu mohou oživit juniorky v dalším kole, v němž hostují právě na hřišti Králova Pole Brno.

Na palubce soupeře na stoupilo B družstvo žen. Holky chtěly naopak potvrdit svou stoupající formu v přímém souboji o třetí příčku tabulky KP II. třídy v Boskovicích. V utkání nebyla nouze o dlouhé výměny, bojovnost na obou stranách i o kvalitní servis. Mladý tým Boskovic zvítězil díky důraznějšímu útoku.