Sérií čtyř zápasů rozehrají v devět hodin muži, kterým se v KP I. třídy letos velmi daří. Z deseti zápasů prohráli jediný a tato bilance je vynesla už na druhé místo v tabulce. Úspěšnou šňůru chtějí navázat v utkání se čtvrtým VK Žabovřesky z Brna.

Volejbal Vyškov
Sobota 24. února, SH Mlýnská ulice:
9.00 a 14.00 KP I muži: Vyškov – VK Žabovřesky
11.00 a 15.00 KP I ženy: Vyškov – ŠSK při Gymnáziu Šlapanice

„Na jaře máme zatím pouze jednu porážku, forma tu je. Ale zase budeme muset zahrát velice dobře, protože Žabovřesky se často neporáží. Hrají rychle a v obraně jsou k neudolání,“ upozornil blokař Libor Trpík.

Případná dvě vítězství odrazí útok Žabovřesk na vyškovskou pozici a samozřejmě zvýší šance domácích druhou příčku udržet. V závěrečném dvoukole totiž budou hostovat v hale zatím poměrně jistě poslední Tesly Brno.

Ženy Volejbalu Vyškov tak vysoké ambice nemají. Po postupu do finálové skupiny jsou tam páté ze šesti týmů a s poměrně velkým odstupem od čtvrtého Sokola Újezd u Brna, ale i od posledního Školního sportovního klub při Gymnáziu Šlapanice.

„Minulé utkání se nám příliš nepovedlo, chceme si s tabulkovým sousedem spravit chuť,“ připomněla nahrávačka Eliška Olejníčková minulé dvě hladké prohry s mladým celkem studentek Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Brno.

Předseda klubu Tomáš Luska k pozvánce na dobrý volejbal přidal i ujištění, že pro fanoušky bude připraveno i lákavé občerstvení.