Protivníci vyškovských volejbalistů pro víkendovou druholigovou baráž mají nakonec zajímavou podobu. Dvoudenní turnaj o dvě postupová místa, v němž obvykle hrávají vítězové krajských přeborů s předposledním týmem uplynulé sezony druhé ligy, má hodně jiné obsazení, než se původně očekávalo. Tak či tak Vyškov, který bude zítra a pozítří extra důležitou bitvu hostit, chce i přesto uspět.

Jestli ale čekáte, že nastoupí v nejsilnějším složení, mýlíte se. „Nepodařilo se nám dát dohromady, jak by to bylo potřeba. Bednář má problémy s ramenem, Petr Muzikář si stěžoval na koleno. V úplném pořádku není ani Martin Fencl,“ vyjmenoval marodku trenér Čestmír Luska.

Nejen se zkušenými oporami je potíž. Kouč věřil, že v kvalifikaci se ukáží hlavně mladí, pro které je vlastně třeba soutěž ve Vyškově udržet, ovšem ani oni nebudou nastoupeni v plné síle. „Jirka Chládek zrovna nemůže z rodinných důvodů, minimálně v sobotu tu nebude. Podobně je na tom i Marek Musil, ten by snad mohl dorazit aspoň na jeden sobotní zápas,“ prozradil kouč.

A kdo se tedy postaví proti Vyškovským na druhou stranu vysoké sítě? Hned v prvním střetnutí turnaje od desíti hodin se ukáží jejich reálné šance, protože je otestuje jasný vítěz jihomoravského přeboru Lokomotiva-Ingstav Brno. Ten má v kádru ostřílené prvoligové či dokonce reprezentační harcovníky Gogu, Muroně, Pavlase či Jokla. „S nimi to bude těžké hned na začátek a uvidíme, na co máme. Je to sice taková starší garda, ale na jedno utkání se dokáží dobře připravit. Dojednali si přípravný zápas ve Šlapanicích, přijelo jich třináct a hráli výborně. Z nich máme největší respekt,“ řekl Luska.

I případná porážka nemusí ještě nic zásadního znamenat. Od patnácti hodin hrají domácí s Morávkou. Tamní Lignum přijal nabídku zastupovat vítěze z moravskoslezského kraje Opavu. Vyškovští tak o tomto soupeři pranic neví stejně jako o nedělním. Tím bude Slovácká Slavia Uherské Hradiště, náhradník ze Zlínska za Hošťálkovou.

Hodně neznámých

Vyškov tak čekají velké neznámé. „Známe snad jednoho člověka, a to Radima Bulko, hrál totiž v Palkovicích. Jinak vůbec nic. Máme z toho mírné obavy, nehraje se nám úplně dobře proti týmům, co nehrají klasický volejbal. Na takový neuspořádaný bojovný styl neumíme úplně zahrát, tak je snad převálcujeme něčím jiným. Máme los zřejmě od nejtěžšího soupeře k nejlehčímu, takže hlavně začátek bude důležitý,“ řekl vedoucí družstva a hráč Tomáš Luska.

Pomoci jeho družině může domácí prostředí. „Výhoda to je, do jaké míry ji dokážeme využít, to se ukáže až na hřišti. Všichni nám věří, jdeme do toho s tím, že se to podaří,“ uzavřel Luska.

II. liga – baráž

Vyškov, hala Za Parkem

Týmy: Volejbal Vyškov, TJ Lignum-Morávka, TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště, TJ Lokomotiva-Ingstav Brno.

Program – sobota:

10.00 Vyškov – LI Brno

12.00 Uh. Hradiště – Morávka

15.00 Vyškov – Morávka

17.00 Uh. Hradiště – LI Brno

Neděle:

10.00 LI Brno – Morávka

12.00 Uherské Hradiště – Vyškov