Ve dvou duelech nedali celku TSR Letovice téměř žádnou šanci. Kvalitní nástup z prvního dvojutkání letošní sezony s Drásovem potvrdili i mimo domácí halu. Velkou posilou Bučovickým byl navrátivší se Ivo Dubš. Ten se předchozího startu nové sezony nezúčastnil.

„Oproti minulému střetnutí jsme nastoupili v trošku jiné sestavě. Konečně hrál Dubš, což bylo poznat. Ve spolupráci s Pavlem Jelínkem uhráli deset bodů v prvním zápase. Chyběl nám Marek Sekanina, ale šanci dostal mladý hráč Ondřej Kadlec, který k nám přišel z Velkého Meziříčí. Svými výkony se v utkání s Letovicemi dobře uvedl,“ okomentoval změny v kádru trenér bučovických volejbalistů Zbyněk Čížek. V úvodní části duelu tedy Letovice podlehly soupeři tři nula na sety a bylo jasné, jak se bude vyvíjet i odveta.

Druhý duel ale byl zpočátku vyrovnaný také proto, že do zápasu se zapojili všichni bučovičtí mladíci. Na postu libera ale kraloval stále více Petr Chromý a po chvíli nebylo pochyb o tom, kdo zvítězí.

Sokol Bučovice začal sklízet plody své poctivé přípravy. Na výsledku dvakrát tři nula na sety v neprospěch Letovic se podepsala menší zkušenost jejich současného týmu. „Myslím si, že teď procházejí generační změnou. Z jejich staré šestice hráli už jen tři borci. Zbytek jsou mladí kluci. Zavádějí nové družstvo a potřebují čas, je jasné, že dělají chyby. Také se tak trochu zalekli osobností, které máme v kádru,“ odhalil soupeřovy slabiny Čížek. Neskrýval velkou spokojenost s dosaženým výsledkem, avšak zároveň ocenil jeden z týmů, s nimž se Bučovice střetnou v budoucnu. Jím jsou Palkovice, které mají v současné době stejné bodové skóre jako volejbalisté Bučovic a také jsou ve výtečné formě.

Další zápas ale přijde na řadu až za čtrnáct dní, kdy do Bučovic přijede Hošťálková. Příští víkend mají druholigoví volejbalisté oddech.