Na severu Moravy vyhrály Křenovice 3:2 a 3:0. Vítězství je bodově přiblížila středu tabulky.

„Předem musím uznat, že jsme zdaleka nepředváděly tak dobrý volejbal, jako minulou sobotu proti Břeclavi. Jenže to jsme dvakrát prohrály a naopak v Litovli jsme z obou utkání odcházely se vztyčenou hlavou,“ sportovně přiznala hrající trenérka Křenovic Jitka Paulová.

O osudu prvního utkání hodně rozhodovala čtvrtá sada. Z úvodních tří vyhrály dvě domácí a ve čtvrtém dějství se na palubovce odehrálo pravé volejbalové drama. Obě družstva méně chybovala. Hostující hráčky převážně vedly, ale nakonec byla jejich jen těsná výhra 26:24.

„V tiebreaku páté sady se nám rozhodující super skok povedl od stavu 10:10. Zablokovaly jsme všechny útoky domácích a utekly jsme na čtyřbodový rozdíl. To už se neprohrává a konečně jsme prolomily letošní prokletí pátých prohraných setů,“ popsala závěr prvního zápasu Paulová.

Do druhého zápasu nastoupila i do té doby koučující Milena Černá, na post blokařky se přesunula Dáša Maňasová, která se po operaci kolena lepší každým odehraným kolem.

„Netuším, zda pomohla tato změna v sestavě, nebo zda Litovel již neměla dostatek sil nám vzdorovat, anebo domácí hráčky prohraný tiebreak srazil víc, než si připustily. Každopádně ve druhém utkání jsme palubovku ovládly pěkným útočným volejbalem. V dalším kole přivítáme doma lídra soutěže, PVK Přerov B, a to jistě nebude procházka rájem,“ dodala Paulová.