Druhou ligu opustí přímo poslední tým tabulky a devátý dostane v baráži šanci se udržet, jen pokud bude mít lepší bilanci než družstvo ze stejné příčky skupiny B. V A skupině jsou již oba sestupující vyřešeni. Dramatičnost druholigové sestupové zápletky ještě stupňuje skutečnost, že všechna „zainteresovaná“ družstva mají stejný počet bodů, v B skupině jsou to Havlíčkův Brod a Střešovice B a v křenovickém céčku ještě Svitavy, Znojmo a DDM Brno. „Jsme odhodlány se o udržení sportovně porvat. Budou to těžká utkání. Prostějovu to sice v posledních kolech moc nešlo, ale doma je silný. Důležité bude, jak zvládneme jejich velkou přednost, tvrdé podání,“ zdůraznila hrající trenérka křenovických žen Jitka Paulová.

Té dělá starosti, v jaké sestavě tým do Prostějova odjede. Některé hráčky mají soukromé nebo pracovní povinnosti, a kdo bude k dispozici, to se trenérka dozví asi až dnes večer. „Nevím, proč je v soutěži tolik nesmyslných přestávek, někdy je těžké se tomu přizpůsobit. Navíc před nejdůležitějšími zápasy sezony budeme mít jen dva tréninky, protože jsou prázdniny a hala byla zavřená,“ trošku si posteskla trenérka.

Zatímco první místo mužů Bučovic už nic nezmění, Holubické jedna výhra v domácím prostředí vynese před Vyškov na páté místo. Trenér Arnošt Šmerda to ale za zásadní věc nepovažuje. „Chtěli jsme být třetí, skončíme pátí nebo šestí. To už je skoro stejné. Ale určitě se s domácím publikem chceme rozloučit dobrým volejbalem,“ zdůraznil Šmerda.

II. liga

MUŽI:

Holubice – Palkovice, Nivnice – Bučovice.

ŽENY: Prostějov – Křenovice.

Vše sobota 19. 3. v 10.00 a 14.00