Domácí rezerva extraligového družstva vyhrála všech svých loňských dvaadvacet utkání druhé ligy, zatímco křenovická děvčata po omlazení družstva bojují o záchranu.

Podobně těžké, jak bylo loučení s rokem, určitě bude sobotní zahájení nového. Tým Litovle drží bronzový stupínek druhé ligy. Doma Křenovice dvakrát hladce porazil a ve všech směrech je favoritem. Ve prospěch Křenovanek tak hovoří snad jedině domácí prostředí.

„Podzimní část se nám opravdu moc nepovedla. Hratelné body jsme ztratily se Svitavami, Prostějovem a v Příměticích. Víc jsem očekávala od královopolských exjuniorek, ale na druhou stranu jsem věděla, že budou potřebovat čas. Současně s obměnou kádru si naplánovala mateřskou přestávku naše nejlepší hráčka Lenka Robešová a s jejím odchodem se dosud pereme. Věřím, že její roli převezme zkušená prvoligová hráčka Lucie Černá, která přišla na hostování, a v utkání s DDM Brno,“ ohlédla se za podzimní částí ligy hrající trenérka Jitka Paulová.

Ta nyní vede tým spolu se zkušenou hráčkou Milenou Černou. „Úterý vedu trénink já, ve čtvrtek Milena, která herní aktivitu výrazně omezila a více se věnuje koučování. Co je potřeba trénovat, jaká bude sestava, tak o tom diskutujeme a rozhodujeme společně. Samozřejmě, že to mezi námi občas zajiskří, ale vážíme si jedna druhé a pro tým se snažíme udělat co nejvíc,“ vysvětlila novinku u trenérského kormidla Paulová.

Může být i baráž

V každém případě na nich obou bude vymyslet taktiku nejen na Litovel, ale i celou jarní část. Jen osmé místo totiž zajišťuje druholigovou příslušnost i pro příští sezonu. Z devátého místa lze sice postoupit do baráže s vítězi krajů, ale tuto šanci dostane jen jeden ze tří týmů z devátých míst tří skupin druhé ligy. „Samozřejmě uděláme všechno pro záchranu. Koneckonců už v posledních podzimních kolech se mladé hráčky začínaly herně prosazovat a číst i hru soupeře. Rozšiřují útočný rejstřík, který se skládal pouze z rány, nikoliv z chytře uhraných míčů. Pokud navážeme na vítězné prosincové zápasy, tedy nemám na mysli Frýdek, můžeme se zachránit přímo nebo v baráži,“ dodala Paulová.

Ani křenovické ženy nevyužívaly přestávky k nějakému velkému hernímu ladění. Na řadě byl odpočinek, i psychický, a doléčení drobných šrámů. „Litovel má silné družstvo, ale před domácím publikem se dokážeme vyhecovat,“ ubezpečila trenérka.

II. liga žen
Sobota 15. ledna
Křenovice – Litovel (11.00 a 15.00), první zápasy 0:3, 0:3.
Pořadí po 22. kole: 1. Frýdek-Místek B 44 bodů, 2. Přerov B 38, 3. Litovel 36, 4. Lanškroun 36, 5. Prostějov 33, 6. Palkovice 31, 7. Znojmo-Přímetice 30, 8. Svitavy 29, 9. Křenovice 27, 10. DDM Brno 26.