Další kola volejbalových zápasů za sebou mají vyškovské kadetky hrající první ligu a také juniorky, které figurují v krajské soutěži. Oba celky odehrály v sobotu po dvou duelech na domácí půdě v tělocvičně v Nádražní ulici. Kadetky nastoupily proti Prostějovu, juniorky prověřil Hodonín.

Prvoligovým kadetkám se proti prvnímu celku tabulky příliš nedařilo. Značně oslabené sestavě se nedařilo proti prostějovským hráčkám výrazněji prosadit. První set úvodního utkání se nesl v rychlém tempu a domácí volejbalistky v něm dokázaly získat pouhých sedm bodů. Druhý set přinesl jisté oživení v jejich hře a začaly se na soupeřky více dotahovat, do dvanáctého bodu dokonce vedly, ale Prostějov velmi rychle vyrovnal, přebral vedení a už ho nepustil.

V obdobném duchu se nesla i závěrečná sada prvního střetu. „Začátek se nám vydařil, ve druhé a třetí hře děvčata trochu polevila pod dojmem prvního vítězství. Vím, že Vyškovanky měly nějaké potíže se sestavou. Jejich problémem byla přihrávka, tam vidím jednoznačně velkou slabinu,“ zhodnotil výkon prostějovský kouč Jaroslav Matěj. Příliš nadšený z výkonu svěřenkyň nebyl ani domácí trenér Josef Řezníček. Jádro problému viděl taktéž ve složení sestavy. „Došli jsme odehrát zápas, to nebyl volejbal, hráčky základní šestky jsou s gymnáziem na horách, musel jsem doplnit síly z žákyň, pro mnohé je to vůbec první utkání takového rázu. Prostějov je první v tabulce, myslím, že druhé utkání skončí podobným výsledkem,“ nechal se slyšet v pauze mezi duely Řezníček.


Výsledky utkání kadetek a juniorek

1–KKY–N:
Volejbal Vyškov x VK Prostějov
0:3 (-7,-15,-14), 0:3 (-8,-16,-16)

krajská soutěž JM–JKY–1:
Volejbal Vyškov A- TJ Sokol Hodonín A 3:1 (10,-16,18,12), 0:3 (-21,-20,-15)

Jeho slova se ukázala jako pravdivá. V odvetném střetu domácí opět podlehli ve všech třech setech. I přes neúspěch kadetek byly k vidění pěkné herní výměny, kterým kralovaly Prostějovanky, které směčovaly do nepokrytých míst hrací plochy a rychle tak sbíraly body. „Soupeřky nás nezastavily servisem, s přehledem jsme jim braly míče, problém jsme neměly ani proti jejich útoku, míče nám jen přehazovaly,“ uvedla jedna z prostějovských hráček Iveta Navrátilová. Vyškovské kadetky jsou momentálně na čtvrtém místě tabulky s osmadvaceti body.

O něco lépe se vedlo juniorkám, které v krajské soutěži nastoupily proti druhému Sokolu Hodnín. V prvním zápase dokázaly vybojovat vítězství výsledkem 3:1 na sety. Druhý duel však měl v režii Hodonín. Oplatil domácím úvodní porážku a nenechal jim ani jeden set.