Prohrály první dva sety, jejich herní i psychická nálada klesla až na nulu a vidina postupu se pomalu rozplývala. Jenže vyškovské volejbalistky opět prokázaly svoji sílu, odrazily se ode dna a drží stále před rozhodujícím dvojzápasem sezony s největšími rivalkami trumfy v rukou.

Vyškovanky mají za sebou poslední domácí vystoupení v tomto ročníku krajského přeboru žen druhé třídy. Pozice lídra jim velela proti brněnské Kometě v hale v Nádražní ulici uspět. Jenže start byl více než špatný. „Kometa přijela kompletní, chtěla si zahrát a bylo to na ní vidět. My začali pěkným volejbalem, udělali jsme si náskok třech bodů, jenže jak dobře jsme začali, tak po jedné chybě jsme se úplně zhroutili a první dva sety jsme prohráli ostudným způsobem. Chyběl pohyb a vůbec všechno," zmínil trenér Vladimír Golda.

Naštěstí znovu zaúřadoval týmový duch a vše se zlomilo na domácí stranu. „Byli jsme na dně, níž už to nešlo, takže holky se mohly odrazit, začaly makat, udržely pár balónů v poli, začaly si věřit a hrát kombinační volejbal s fantastickým podáním," podotkl kouč.

Jeho svěřenkyně dovolily soupeřkám jen dvanáct a třináct bodů, v tiebreaku vedly 8:1 a nakonec slavily výhru v pěti setech.

Odveta už byla jednoznačná záležitost. Nebylo co řešit, Vyškov dominoval nejkratším možným způsobem. „První set sice trochu šmudlanka, přehazovaná z obou stran, ale postupně soupeřkám docházel dech. Jejich nejlepší hráčka smečařka už toho měla plné zuby, protože hrály všechno přes ni, trochu jsme roztáhli hru, víc kombinovali a vyhráli v klidu," dodal Golda.

Co říká na nedělní dvojzápas druhá strana, která byla velmi blízko nečekaného vítězství, ale nakonec to do vítězného konce nedotáhla? „My hrály pořád stejně, ale holky z Vyškova se po ospalém začátku dostaly do obvyklé formy. Hrály najednou o sto procent lépe a už jsme jim nedokázaly čelit. Náš tým jsou maminky, co hrají jen tak pro radost, ony do toho jdou naplno," okomentovala kapitánka Vendula Kratěnová.

Vyškov drží jednobodový náskok na sokyně z Břeclavi. A právě tam Goldova parta hraje zítra večer, v sobotu pak uzavře sezonu na hřišti předposledního Psycho Rosice.

Volejbal Vyškov - SKP Kometa Brno 3:2 (-19, –12, 13, 12, 10), 3:0 (23, 28, 16).

Další program (čtvrtek 16. června): Lokomotiva Břeclav - Volejbal Vyškov.