Ve dvou po sobě jdoucích zápasech se podařilo volejbalovým kadetkám Vyškova zvítězit, přesto nesplnily cíl, který vyhlásil jejich trenér Josef Řezníček. „Chceme vyhrát bez ztráty setu. V konečném účtování totiž hraje velkou roli každá sada,“ prohlásil ještě po prvním zápasu kouč Josef Řezníček.

V nedělním zápase hostily kadetky na své palubovce celek Újezdu u Brna. A proti poslednímu týmu tabulky nastoupily poprvé v roli favorita. „Tentokrát se od nás neočekává nic jiného než výhry. Byla by škoda ztratit to, co jsme si s těžkými soupeři vydobyli,“ uvedl trenér Řezníček před papírově jasným zápasem. Později dokonce svoje cíle zvedl na už zmíněné dvě třísetová vítězství.

Jediné, co před začátkem prvního zápasu hovořilo proti vyškovským volejbalistkám, byla oslabená sestava. Ze dvanácti hráček kádru jich zbylo trenéru Řezníčkovi jen sedm. Osmičku před zápasem doplnila Yvonne Wagnerová zapůjčená z celku žákyň.

Naštěstí pro Vyškov nenastoupily ani jeho soupeřky v plné sestavě. Bylo jich dokonce jen sedm.

V prvním setu prvního zápasu si Vyškovanky brzy vypracovaly slušné vedení a set dovedly do zdárného konce s výsledkem 25:16. Herní převahu si udržovaly i ve druhém setu, svoje soupeřky však nechaly několikrát dotáhnout i otočit výsledek. „Je to hrozné, povede se nám třeba deset míčů za sebou, pak ale přijde útlum a za chvilku je skoro srovnáno,“ postěžovala si na výkyvy během zápasu kapitánka domácích Lenka Graclíková. I druhé dějství však pro její tým skončilo dobře. Vyhrál jej 25:18. Třetí set pak 25:16.

Ve stejném duchu, ve kterém dohrály vyškovské kadetky prví zápas, začaly i ten druhý. První set byl jasnou záležitostí, míče dopadaly především na polovině soupeřek a výsledkem 25:11 jasně ukázaly, proč jsou první.

Ve druhé setu však přišla studená sprcha. Újezdu se povedlo několik dobrých míčů, Vyškovanky znervózněly a začaly kupit jednu chybu na druhou. Nakonec set jasně prohrály 15:25.

Před třetím dějstvím trenér Řezníček svým svěřenkyním důrazně domluvil a bylo to znát. Opět byly ve všech ohledech lepší. Dařil se jim útok i blok a na jejich straně stálo i štěstí, když několik míčů získaly i díky školáckým chybám soupeřek. Set nakonec skončil 25:14. V podobné duchu se neslo i poslední dějství, v němž domácí zvítězily 25:13. „Je škoda, že jsme nevyhrály všechno. I tak jsem ale za vítězství ráda,“ okomentovala dvojzápas kapitánka družstva Lenka Graclíková.