Mladé volejbalistky Vyškova prožívají v těchto týdnech vrchol své sezony. A ten má prozatím fantastickou příchuť, když v dvoukolové bitvě hrané systémem doma venku o přeborníka Jihomoravského kraje v kategorii kadetek po čtyřech odehraných zápasech průběžně vedou. A nic na tom nesnižuje fakt, že jejich vedení je pouze o jediný set nad týmem Junioru Brno A.

Pro vyškovské družstvo je příslibem to, že ve skončených duelech narazilo právě na průběžně druhý Junior a třetí Univerzitu Brno A. S bilancí třech výher a jediné porážky mají jistě chuť dál působit na čele. „Zatím je to skvělé, ale teď nás nečeká zrovna jednoduchá role,“ uvedl jeden z vedoucích týmu Josef Řezníček.

Ten svým vyjádřením naráží na to, že v přicházejícím nedělním dvojzápase na hřišti pátého Šanova bude Vyškov mít problémy se sestavou, a to nejen díky třem zraněním. „Hned pět holek, které studují na vyškovském gymnáziu, odjíždí na lyžařský výcvik a to bude oslabení fakt velké,“ objasnil Řezníček. Víkendový osud jeho družstva je tak opravdu ve hvězdách. „Pokud se nás sejde alespoň šest, pojedeme bojovat. Nemíníme se vzdát, když už jsme na takové příčce,“ dodal.