Dvoudenního turnaje se kromě domácích sokolů zúčastnil tradiční účastník první ligy VK Velké Meziříčí a dva týmy druhé ligy Blue volley Ostrava a Sokol Drásov. Bučovičtí zahájili poměrně hladkou výhrou 3:0 nad Drásovem. V útoku měl vysokou úspěšnost Vlado Katona a na servisu se dařilo Josefu Mlčůchovi. Druhý zápas s Ostravou bylo těžší. „Hosté dobře přihrávali a jejich hru po dva sety skvěle dirigoval zkušený nahrávač Provazník. My jsme uhráli koncovky obou setů a nasměřovali zápas k vítězství 3:0. V poslední sadě s již soupeř nekladl nekladl větší odpor,“ komentoval zápas trenér Zbyněk Čížek.

Český pohár – sk. E
Bučovice – Drásov 3:0, Velké Meziříčí – Ostrava 3:0, Drásov – Velké Meziříčí 3:2, Bučovice – Ostrava 3:0, Bučovice – Velké Meziříčí 3:1, Drásov – Ostrava 3:1.

Pořadí: 1. Bučovice 9 bodů, 2. Drásov 5, 3. Velké Meziříčí 4, 4. Ostrava 0 b.

Sestava Bučovic: Fučík, Katona, Neubauer, Mlčůch, Přikryl, Vašut, Dítě, Šimko, Paták, Spěvák, Nezdařil, Duda.

V posledním utkání s Velkým Meziříčím, které bude jejich prvním soupeřem v pátek v první lize, už sokolům stačilo k vítězství v turnaji uhrát dva sety. Ale nenechali nic náhodě a po výhře 3:1 tak i po třetím vystoupení brali plný počet tří bodů. „Meziříčí nastoupilo odhodlaně, velmi dobře podávalo a bojovalo o každý míč. My jsme dobře útočili a čekali na pár soupeřových chyb. Ty přišly a celkem v pohodě jsme vyhráli první set. Druhou sadu soupeř lépe servíroval a dohrával ubráněné míče. Rozehrál se jim univerzál Kučera a stav srovnali na 1:1. Ve třetí sadě hosté vedli průběžně o dva až tři body. Sada se zlomila až po sérii „plachet“ Jakuba Vašuta a konečně zablokovaném útoku hostí. Odskočili jsme před koncovkou o tři až čtyři body a sadu si pohlídali. Ve čtvrtém setu jsme prostřídali a zahrál si i sedmnáctiletý univerzál Paták, který uhrál mečbol. Je to pro nás cenné vítězství,“ radoval Čížek.

Bučovičtí si tak do své haly pozvali extraligového soupeře, ve druhém kole se utkají s Aerem Odolena Voda. Již v pátek ale absolvují dlouho očekávanou premiéru ve druhé nejvyšší soutěži. V hale U Škol se od 18.00 hodin střetnou o body I. ligy právě s Velkým Meziříčím.