Novou sezonu Bučovičtí zahájí v pondělí 28. září základním turnajem Českého poháru v Novém Jičíně. Boje v první lize, tedy druhé nejvyšší české soutěži, pak rozehrají v pátek 16. října ve Velkém Meziříčí. Doma se představí o den později večerním zápasem s Volejbalem Slavia Ostrava.

Sokol Bučovice
- Black Volley Beskydy
Středa 23. září, 19.00, SH Školní ulice, přípravné utkání

„Ve středu proti Beskydům možná nebudeme kompletní. Jeden hráč základního kádru podstoupil testy na koronavirus a ještě nevíme, zda bude moci nastoupit. Bereme to utkání tak jako Beskydy, tedy jako generálku na Český pohár, oni zase na extraligu. Oni ji zahájí v sobotu doma proti VK Ostrava. Nastoupíme s novým blokařem Tomášem Kristianem právě z Beskyd, už v minulém domácím přípravném zápase přihrával Adam Rosenbaum. K týmu by se po speciální individuální přípravě měl připojit Vladimír Katona,“ sdělil manažer klubu a spolu s Jaroslavem Vlkem i trenér mužstva Zbyněk Čížek.

V pondělním prvním turnaji Českého poháru kromě Bučovic startuje domácí Nový Jičín, Morávka a Black Volley Ostrava. Postupuje jen vítěz, který si do domácí haly ve druhém kole pozve extraligové Beskydy. Všechny další turnaje prvního kola se budou hrát o nadcházejícím víkendu. Bučovičtí a ostatní účastníci vyšli vstříc pořadatelům, vzhledem k vytíženosti jejich haly, a souhlasili s pondělním termínem.

„Pro nás je zápas s Beskydy poslední přípravou doma. Příští týden budeme hrát přátelák ve Starém Městě a pak už první ligu,“ dodal Čížek.