Z úplně nové palubovky zřejmě nejtěžšího soupeře a vážného uchazeče o postup do I. ligy přivezli pět bodů za vítězství 3:1 a 3:2. Oba týmy měly v sestavách své největší hvězdy. Domácím sice chyběl blokař Ledvoň, ale skvělé výkony podali další extraligisté Kubala, Plichta a Provazník.

Bučovičtí vyléčili všechny šrámy a nemoci a přijeli v kompletním počtu dvanácti hráčů. „Od začátku se vedla taktická bitva. Domácí mají svoji útočnou hru postavenou na univerzálu Mikoškovi a smečaři Plichtovi. Ti také zlobili svým skákaným servisem. Nám se naopak dařilo na přihrávce a v úvodu jsme hráli účelně středem sítě s blokařem Sedalíkem a vysokou úspěšnost v této sadě si držel Martin Vyhnáček na postu univerzála," chválil vydařený začátek trenér bučovických sokolů Zbyněk Čížek.

Jenže dobře rozehranou první sadu jeho svěřenci nezvládli v koncovce, kterou prohráli ze stavu 24:21. Po změně stran se naštěstí vrátili do úvodního rytmu a přes velký odpor soupeře získali za celkové vítězství všechny tři body. V posledním čtvrtém setu ovšem museli otáčet z průběžných stavů 17:11 a 19:13 pro domácí.

V odvetě vyměnil v bučovickém dresu Hovorka Dubše na smeči a hosté poměrně hladce vyhráli první sadu. Od druhé jakoby na hřiště nastoupil jiný domácí tým, a také poměrně hladce otočil na 2:1 na sety.

Vyhnáčkův tiebreak

Od třetí se za zraněného Hovorku vrátil Dubš a Bučovičtí se s ním postupně vrátili do zápasu a bravurně zvládli i závěrečný tiebreak. „Stav při změně stran byl 8:6 pro nás. Poté vzal otěže zápasu do rukou nejlepší hráč na hřišti Martin Vyhnáček. Třikrát skvěle zaservíroval a jednou složil čapnutou bodovku. Tyto čtyři body týmu dodaly potřebný klid pro koncovku," popsal závěr Čížek.

Domácí hala byla smutná, ale výkon mužstva potvrdil, že Bučovice mají dalšího kvalitního protivníka. „V rozhodujících momentech se projevila větší sehranost bučovického týmu a oni také lépe zvládali řešení nestandardních situací. V každém případě by zápasy úrovní klidně mohly patřit do středu extraligy," konstatovala domácí opora a rodák z Bohatých Málkovic Michal Provazník.

Ten by za celý frýdeckomístecký klub podepsal i jiné hodnocení Zbyňka Čížka vyslovené už s menším časovým odstupem „Musím říct, že se hrál skvělý volejbal na úrovni středu extraligy. K vidění byly skvělé individuální výkony smečařů jako Dubš, Nezdařil, Vyhnáček na naší straně nebo Plichty a Mikoška u domácích. Je jen škoda, že vedení volejbalu nenajde kompromis k otevření cesty moravským týmům do první ligy změnou hracího systému. Oba celky totiž jasně ukázaly, že do její první poloviny patří," zdůraznil kouč bučovických sokolů.

Druhý zástupce Vyškovska v soutěži TJ Holubice vytěžil z domácího dvojzápasu s brněnským nováčkem Teslou jen čtyři body, když v odpoledním souboji nedokázal navázat na dopolední hodně hladké vítězství.

O atraktivní zápasy nebude nouze ani ve druhém dvojkole soutěže. To v sobotu 11. října nabídne v Bučovicích okresní derby Sokol Bučovice – TJ Holubice.

II. liga – skupina C, 1. a 2. kolo:

Beskydy – Bučovice 1:3 (25, –22, –18,–24), 2:3 (-18, 21, 16, –21, –8), Holubice – Tesla Brno 3:0 (18, 18, 12), 2:3 (-23, 21, 13, –23, –11), Morávka – VŠB Ostrava 3:0, 3:1, Hlučín – Drásov 1:3, 1:3.