Stejně jako loni a v předchozích třech letech nastává čas k rozhodování, zda jít či nejít do první ligy. Přesněji pokusit se do ní postoupit z baráže.

K loučení s domácím publikem po tuto sezonu nemohl los premiantu vybrat lepšího soupeře. Jenže Holubice pronásledují zranění klíčových hráčů, takže okresní derby měla vcelku hladký průběh. Hosté ale bojovali a zaslouženě v každém z obou zápasů získali alespoň set.

„Utkání měla jinou atmosféru, úplně jinou kvalitu než ta podzimní. Tehdy jsme hráli první s druhým v plných sestavách. Dnes de facto nebylo o co hrát. Opravdu jsem měl obavu z toho, aby to hráči nevzali moc uvolněně. Stalo se to ve druhém setu druhého utkání, po kterém jsem musel připomenout, co chceme hrát. Ale když jsme se trochu zkoncentrovali, byl vidět rozdíl v kvalitě kádrů. Myslím si, že jsme měli vyhrát 3:0, ale celkově mě ztracené sety nemrzí. Zahráli si i hráči z lavičky,“ komentoval výsledky domácí trenér Zbyněk Čížek.

Nespokojený Fikar

Hrající kouč Holubic Václav Fikar to viděl trochu jinak, což ale jen dokladuje sympatickou snahu jeho týmu být lídru soutěže důstojným soupeřem. „Opravdu nevím, co k tomu mám říct. Jednu chvíli hrajeme dobře, pak zase špatně. Myslel jsem si, že rozumím volejbalu, ale jak to vypadá, tak vůbec ne,“ spílal Fikar po prvním utkání.

To druhé se prvnímu hodně podobalo, s tím, co naznačil Čížek, že druhý set vyhrály Holubice až příliš snadno. Starší z holubické trenérské dvojice Armošt Šmerda mohl souboj s favoritem hodnotit bez emocí. „V naší situaci to není o volejbalu. Máme moc zraněných hráčů. A na klíčových postech. Bučovice mají kádr mnohem širší, a když nehraje Dubš, což bylo třeba dnes, tak to prostě na sebe vezmou jiní,“ konstatoval Šmerda.

Dekorování vítězů si po prvním zápasu vzal na starosti starosta Bučovic Radovan Válek. Více než dárků si asi hráči budou cenit „výročních“ dresů s pohárem a daty bučovických druholigových triumfů. „Já jsem to zažil třikrát jako hráč, teď podruhé jako trenér. Víc si to asi užijí mladí, kteří jsou u vítězství poprvé. V každém případě si vážím toho, že přišel pan starosta. Pro nás je důležité, že tím dal jasně najevo, že si způsobu naší reprezentace města váží. Přislíbil nám podporu,“ ocenil Čížek.

O baráži po soutěži

Bučovické volejbalové fandy ale bude asi víc zajímat, co bude dál? Zda se Čížek a spol. pokusí o postup do první ligy, což v minulých sezonách vypouštěli. V tomto směru ale asi není nic nového. „Baráž? Momentálně nemám informace, že se baráž bude hrát. Pokud by se hrála, pak zřejmě v podobě, v jaké nyní je, tak bychom ji nehráli. Už jsem jednou říkal. Definitivní rozhodnutí oznámím 19. března na posezení s hráči po skončení sezony,“ zopakoval Čížek.

II. liga

Bučovice – Holubice 3:1 (22, 15, –21, 18), 3:1 (20, –16, 14, 18)

Bučovice: Balík, Jelínek, Villert, Zajíček, Sekanina, Vyhnáček, Marek, Mikula, Chromý, Pavlík. Trenér: Zbyněk Čížek.

Holubice: Babák, Sedalík, Fikar, Schoř, Hejna, Šmerda, Namešanský, Nezdařil, Zehnálek. Trenéři: Václav Fikar, Arnošt Šmerda, Aleš Šmerda.

Pořadí: 1. Bučovice 66, 2. Drásov 61, 3. Palkovice 53, 4. Hlučín 50, 5. Holubice 49, 6. Vyškov 49, 7. Nivnice 47, 8. Poštorná 46, 9. Olomouc 45,10. N. Jičín 44.