Právo startovat v extralize si vybojovali vítězstvím v základní části I. ligy a po zrušení dalšího pokračování nadstavby play-off. Extraligu ale hrát nebudou. „Kromě toho, že nemáme odpovídající halu a jinde, než doma, jsme hrát nechtěli, samozřejmě hrálo roli ekonomické hledisko. Vezmete si třeba jen cenu přihlášky. Do extraligy je letos dvakrát dražší než loni. Tedy 100 000 korun, zatímco do první ligy 6000. A to je jen zlomek celkových nákladů,“ shrnul hlavní důvody manažer klubu a trenér áčka Zbyněk Čížek.

Mužstvu to vedení klubu už oznámilo, a také tam byly jeho argumenty jasně srozumitelné. „Hráči v podstatě respektovali to, co z vedení klubu preferujeme. Tedy raději být špičkovým klubem první ligy než průměrným nebo podprůměrným v extralize,“ sdělil první muž klubu.

Jeho svěřenci se tedy v novém ročníku druhé nejvyšší české soutěže pokusí získal vítězný hattrick, tedy třetí vítězství v základní části v řadě za sebou. Přípravu na to již zahájili, i když víceméně rekreačním způsobem. „Začali jsme už minulý týden, protože v těch skupinkách v počtu deset se nějakým způsobem už dá sportovat. Jako každým rokem jsme se sešli na pískových kurtech Sokola Brno I a budeme tam hrávat do konce června. V červenci si dáme krátkou pauzu a pak už začneme takovou tu hrubou část přípravy na antuce,“ naznačil trenér.

Za obhajobou prvoligového bronzu by sokoli měli jít v podstatě se stejným kádrem. Kapitán týmu Vladimír Katona sice naznačil, že chce s volejbalem na této úrovni skončit, ale souhlasil, že to s trenérem ještě proberou. „Na kádru samozřejmě pracujeme už teď a zhruba do měsíce bychom chtěli mít zcela jasno. Vladovi určitě specifickou pozici nabídneme. Jinak se nic mimořádného nerýsuje, ale určitě chceme mužstvo opět nějak oživit,“ naznačil Čížek.