Výsledky a umístění Bučovických na Memoriálu Karla Lázničky ve Šlapanicích musí nutně u soupeřů vyvolávat respekt. Prvním z nich bude v sobotu Litovel. Porazili účastníky nejvyšší soutěže Staré Město a Zlín a v malém derby s Volejbalem Brno musel favorizovaný soupeř pro vítězství sáhnout skutečně až na dno sil. Před tím na antukových turnajích Bučovice vyhrály v Holubicích a v Drásově.

V domácím desátém ročníku Memoriálu Ing. Vladimíra Spirita skončily rovněž v konkurenci extraligových soupeřů pátí. „Trénovali jsme dvakrát týdně a jsme připraveni dobře. Do své osmé druholigové sezony vstupujeme s jednoznačným cílem prezentovat domácímu publiku i partnerům co nejkvalitnější rychlou útočnou hru a soutěž chceme počtvrté za sebou vyhrát," netajil nejvyšší ambice trenér mužstva klubový manažer Zbyněk Čížek.

Tomuto cíli odpovídají i změny v kádru. Z Holubic přišel blokař Jakub Sedalík a největší posilou je bývalý extraligový nahrávač Volejbalu Brno a Benátek nad Jizerou Tomáš Jambor. „Oba hned od úvodu přípravy ukázali, že budou platnými posilami základní sestavy," zdůraznil Čížek.

Podle jeho slov se družstvo chce opírat o rychlou nahrávku právě Jambora, na postu univerzálního hráče bude hlavní bodovou jistotou Ivo Dubš. Na síti, jak v útočné, tak obranné fázi se velmi dobře jeví nově příchozí Sedalík, který doplní blokaře Auera, Hanzlíka a matadora Martina Hrocha. Libera jsou také zdvojena, a to zkušenými Markem Sekaninou a Michalem Mikulou. Smečařský post sice opustil Ivo Dubš, ale i přes to je kvalita na něm dostatečně veliká. A to v podání Martina Vyhnáčka, bojovníka Petra Nezdařila, a také po zranění doléčeného kolena už i Jindřicha Hovorky. Nahrávače Jambora doplní Jindra Pavlík a Tomáš Zajíček. Druhým univerzálem týmu je Pavel Jelínek.

To je prakticky kompletní širší kádr týmu. V něm už tedy chybějí oba univerzálové Petr Doubravský a Martin Caban, kteří odešli do USA vyzkoušet profesionální beachvolejbalovou kariéru.

Sázka na partu

Holubice začínají s vysokošloláky s VŠB Ostrava a mají pro soutěž připraveno čtrnáct hráčů. Z nových tváří jsou to nahrávač Písařík a univerzál Balík, kteří přišli z Brna. Z vlastního B mužstva to budou v áčku postupně zkoušet tři mladí hráči. „Myslím, že máme celkem kompaktní mužstvo a dobrou volejbalovou partu. Cíle už několik let neměníme. Chceme hrát dobrý volejbal a hlavně, aby nás hra bavila. Umístění by mělo být v první polovině tabulky," řekl hrající trenér Aleš Šmerda, který definitivně převzal taktovku od svého otce Arnošta.

V přípravě Holubice mj. vyhrály turnaj v Rousínově, na turnaji v Letovicích to bylo dělené první a druhé místo, protože finále se pro nezpůsobilou palubovku nehrálo. Soupeři byli vesměs z druhé ligy a krajského přeboru I. třídy. V přípravném zápase s Bučovicemi prohrály 1:3 a stejným poměrem porazily Teslu Brno, která loni vystupovala jako Volejbal Brno B.

II. liga - 1. a 2. kolo:

Sokol Bučovice – Litovel

TJ Holubice – VŠB Ostrava

Sobota 5. října, 10.00 a 14.00 hodin

Pod vyškovskou vysokou sítí se představí tři dědické posily

Vyškov – Mají vyšší ambice než před rokem, směle se dá mluvit o jednom ze žhavých adeptů na krajský titul.

V takové pozici odstartují nový volejbalový ročník vyškovští volejbalisté. Jihomoravský přebor pro ně v sobotu dopoledne začne domácím dvojutkáním proti brněnské Lokomotivě-Ingstav. „Jsou to zkušení borci, uvidíme, v jaké pohodě nastoupí letos," zhodnotil prvního soupeře kouč Čestmír Luska.

K dispozici bude mít daleko lepší kádr, než tomu bylo loni. Může za to fakt, že tým z haly Za Parkem přivítal posily od dědických Sokolů. Konkrétně jsou to Zoltán Murányi, Jakub Doležel a Petr Vymazal. „Díky nim to máme solidně doplněno, potvrdila to i slušná příprava, turnajová generálka v Letovicích dopadla dobře, byli jsme ve finále. Jsme zvědaví, jak se nám bude dařit v samotné soutěži," poznamenal Luska.

Pozici favorita jeho družstvo zatím nesvazuje. „V přeboru je dost kandidátů na nejvyšší pozice a postup, na poslední chvíli se tam namotal místo Poštorné ještě další celek z Brna. Dál jsou tam Letovice, Žabovřesky, bude to hodně složité," uzavřel prognózy kouč zítřejších domácích. Čerstvě oslabení Dědičtí jedou do Tišnova.

Krajský přebor I. - 1. a 2. kolo:

Vyškov – Lok.- Ingstav Brno

Tišnov – Sokol Dědice

Sobota 5. října, 10.00 a 13.00 h.