„Je to lepší, než jsme sami předpokládali. Dalo se čekat, že vpředu budeme hrát my, Palkovice a Drásov. Naším cílem bylo držet se v kontaktu s nimi. Že to bude vedení, a ještě s tříbodovým náskokem, to je milé překvapení,“ konstatoval trenér bučovických Sokolů Zbyněk Čížek. Z osmnácti zápasů prohrály Bučovice jediný. Kuriózně hned ten první v Palkovicích. A pak už to šlo jako po másle. Sedmnáct výher v řadě za sebou a vesměs poměrně jasných.

„Já říkám, že je to trochu paradoxní, když zlom přijde hned ve druhém kole. Pro nás to ale platí. Ve druhém zápase jsme v Palkovicích prohrávali, ale dokázali jsme se vzchopit a zápas vyhrát. To byla správná injekce,“ říká Čížek.

Kouč Bučovic si hodně považuje, že mužstvo dokázalo podávat stabilní výkony, že prakticky nemělo výkyvy. Při tom před soutěží došlo ke změnám v kádru. Čížek tvrdí, že největším za poslední tři roky. Přišli mladí, nezkušení hráči, ale vedle volejbalových mazáků se dokázali prosazovat.

„V kádru je jedenáct hráčů a já bych nechtěl někoho vyloženě vyzvedávat nad ostatní. Ale pravda je, že jsme neměli nějakou větší slabinu. Určitě máme nejlepší středové hráče z celé soutěže Jelínka a Auera. Tým těžil ze zkušeností Chromého a Sekaniny. Prakticky bez výkyvů odehrál podzim nahrávač Zajíček. Na postu univerzála mě mile překvapil Balík, který loni hrál ještě za juniorku. Na svůj post se vrátil Dubš a není třeba zdůrazňovat, jak cenný je to pro mužstvo hráč. Ale je dobré, že jsme řadu zápasů zvládli, i když nehrál,“ vypočítal Čížek evidentně základní osu týmu.

Kapitán týmu Ivo Dubš svůj přínos pro mužstvo hodnotí s tradiční skromností. „Chvíli jsem hrál na pozici diagonálního hráče. Bylo to jen přechodné, mužstvo to potřebovalo. Žádná senzace v tom není,“ vysvětlil. I on považuje jasnou bučovickou nadvládu za překvapení. „První zápasy naznačovaly, že to bude vyrovnanější. Proč naši soupeři ztráceli dech, to je pro mě těžké hodnotit. Viděl jsem jen naše vzájemná utkání. Spíš si myslím, že u nás se vytvořila dobrá parta. Její základ je pohromadě tři, čtyři sezony. Rozumíme si na hřišti i mimo něj. Letos přišli dva noví, mladí hráči a do mužstva výborně zapadli,“ dodal Dubš.

Druhá polovina soutěže odstartuje 16. ledna. Pro Bučovické to bude ostrý start. Doma přivítají druhé Palkovice. Klíčové utkání hned na začátku.

„Svoje postavení si chceme udržet, i když se možná kádr změní. Chtěl bych získat alespoň jednoho nahrávače, ale je docela možné, že naopak někdo odejde. Například po Auerovi pošilhávají kluby vyšších soutěží. A my máme s hráči dohodu, že když by přišla solidní nabídka, nebudeme jim bránit v odchodu. Vždyť je to i jakási dobrá vizitka naší práce. Takže uvidíme, soupisky se budou uzavírat 12. ledna,“ dodal Čížek.