Volejbalový duel mezi dvěma druholigovými celky Vyškovska měl jednoznačného vítěze. V holubické sportovní hale na sebe v sobotu v rámci soutěže narazil domácí celek a mužstvo bučovického Sokola.

Oba týmy se spolu v této sezoně střetly již podruhé. Při prvním souboji, který proběhl koncem listopadu v Bučovicích, si nováček soutěže přivezl domů dvě porážky. Sobotní odvetné utkání mající stejný výsledek pro Holubické se tentokrát odehrálo na jejich domácí půdě. Celou herní situaci jim navíc ztěžovala nekompletní sestava, které chyběly důležité opory týmu v podobě Petra Nezdařila či Jindřicha Weisse. Odehrát utkání oběma znemožnilo zranění.

Tři sety prvního utkání se jednoznačně nesly v režii Bučovic. I přes velkou snahu neměli domácí šanci prosadit se proti zkušenějšímu soupeři a zároveň favoritovi utkání. Na síti exceloval bučovický Ivo Dubš a proti jeho tvrdým úderům Holubičtí těžko hledali účinný lék. V prvním setu se jim podařilo uhrát devatenáct bodů, posléze však jejich počet klesal na šestnáct a v poslední sadě jen na jedenáct míčů.

„První utkání bylo opravdu hrozné. Ovšem v tomto složení družstva, v jakém jsme hráli, se nedalo ani nic jiného čekat,“ povzdechl si po prvním souboji trenér Holubic Arnošt Šmerda.

V odpoledním duelu domácí opět nedovedli získat jediné vítězství. I přesto, že se jim dařilo přeci jen o něco lépe, na jejich kontě se v počtu proměněných setů opět objevila nula. „Druhý set jsme hráli celkem dobře, zdálo se mi to docela vyrovnané, se hrou jsem byl spokojený. Bučovice byly samozřejmě lepší, mají víc zkušeností,“ uvedl jeden z domácích hráčů Radoslav Mikula. O výsledku posledních dvou setů se rozhodovalo až v koncovkách. Závěrčná sada odpoledního utkání skončila výsledkem 22:25.

Podle pozic obou týmů v tabulce se jasně odvíjejí i cíle jejich hry. Bučovice jsou na špici a nechtějí si dovolit žádnou porážku, Holubice jako nováček soutěže se zaměřují zejména na zabydlení a na udržení pozice, která jim zajistí účast v druhé lize.

„Soupeř byl sice oslabený, ale jednoznačně nezvládl přihrávku, měli špatný i útok. Byli jsme lepší ve všech směrech. Po hladké dopolední výhře jsme odpoledne podali průměrný výkon, proto Holubice získaly více bodů. S odpoledním výkonem hráčů jsem nebyl úplně stoprocentně spokojený, musel jsem vystřídat nahrávače,“ sdělil po zápase bučovický kouč Zbyněk Čížek.

I přes porážku dokázal z domácích hráčů předvést pěkné akce Adam Hejna či Zdeněk Boháček. Individuální výkony však nestačily na velkou sílu, který v sobě má bučovický tým. Diváci, kteří se přišli na okresní derby podívat, mohli vidět zajímavé herní výměny, povětšinou zakončené body ve prospěch Bučovic.

Druholigovou soutěž čeká tento týden přestávka, další kola se opět rozjedou sedmého března, kdy na Holubické venku čeká mužstvo Střelic, Bučovice prověří doma Holešov.


Volejbal 2. liga

TJ Holubice x TJ Sokol Bučovice
0:3 (-19,-16,-11), 0:3 (-18,-21,-22)

Tabulka 2–M–C

Pořadí:
1. TJ Sokol Bučovice 58 b
2. TJ Sokol Palkovice 54 b
3. SK UP Olomouc 50 b
4. TJ Sokol Střelice 47 b
5. VS Drásov 46 b
6. SKP Holešov 44 b
7. TJ Hlučín 43 b
8. TJ Holubice 41 b
9. SKV Hošťálková 36b
10. TSR Letovice 31 b

Následující utkání:
7.3. Střelice x Holubice
7.3. Bučovice x Holešov