Jenže to je jen řeč čísel a tabulek. Ve volejbalovém juniorském derby šlo o něco jiného. O prestiž. Domácí chtěli dokázat, že okresní dominance Vyškova zase není tak jednoznačná. A kvalitou oplýval hlavně dopolední maratón.

Dvě stě čtyřiadvacet. Až takové množství servisů muselo určit vítěze při prvním sobotním střetu. Volejbalové utkání přitom může mít třeba jen polovinu. „Od začátku se rozpoutal boj o každý bod a utkání mělo nejen výbornou úroveň, ale i maximálně dramatický průběh. Nám chyběla Menšíková, Zouharová a Karásková, ale cílem byly dvě výhry. Už proto, že se loučila s týmem Lucka Kalášková,“ pověděl vyškovský trenér Josef Řezníček.

První dvě dějství nakonec v těsných koncovkách ukořistily volejbalově doslova hladové domácí hráčky. Jenže soupeřky předvedly stejně fantastický obrat jako před týdnem proti přebornicím z Boskovic. V dalších dvou setech měly o chlup více štěstí a tiebreak si už pohlídaly. „Dva nula se vedlo, i dál chybělo hrozně málo. Abych se přiznala, hosté mě kvalitou trochu zklamali a my na ně měly. Bylo to o několika míčích, byli jsme blízko,“ litovala později týmová vedoucí KOS Křenovice Jitka Paulová.

Kdo čekal, že Vyškovanky pětisetový úspěch povzbudí a odpoledne si už s domácími poradí, ten se hodně divil. Stal se pravý opak. Nezlomné domácí úsilí bylo odměněno čtyřsetovou radostí a povedeným zakončením soutěžního ročníku i několikaletého působení jedné mládežnické družiny. „Trochu překvapení, ale úspěch. Pak mrzelo holky to dopoledne, mohly být dvě výhry. Přesto dobrý závěr sezony,“ vyhlásila Paulová. Tím si její svěřenkyně zajistily konečnou třetí příčku ve finálové skupině přeboru. „Po půlce soutěže to vypadalo i lépe, ale promluvily do toho zranění, nemoci a tak. Být třetí je pěkné, poděkování patří hráčkám a určitě taky trenérům Josefu Holomkovi mladšímu a Miroslavu Matuškovi,“ dodala Paulová.

Vyškovští také neměli zásadní důvod ke smutku. „Nechal jsem hrát hráčky, které si v prvním zápase nezahrály. Rozhodlo se podle mě ve třetím setu, domácí měli více sil a také motivace,“ zdůvodnil porážku kouč Řezníček.

Krajský přebor
Juniorky, finálová skupina
KOS Křenovice – Volejbal Vyškov 2:3 (26, 22, –25, –23, – 8), 3:1 (17, –19, 21, 13).
Pořadí: 1. Boskovice 38 b., 2. Vyškov 34, 3. Křenovice 31, …