Zdá se, že před sobotním volejbalovým derby mezi Bučovicemi a Vyškovem jsou karty rozdány jasně.

Skupina C má na programu třiadvacáté a čtyřiadvacáté kolo, v nichž se může zase situace v tabulce zamotat. Ale upřímně řečeno, jen v její spodní části. Na čele se nečeká v podstatě ani kosmetická změna.

Bučovičtí lídři mají stále na kontě jedinou porážku v sezoně. Vyhřívají se na výsluní a k dobru mají exkluzivní pětibodový náskok na druhý Drásov. V úterý večer vyhlášení Nejúspěšnější sportovci Vyškovska 2011 v kategorii kolektivů jsou už blízko dalšímu druholigovému titulu.

Dobře se znají

A ještě blíž k němu mohou být po sobotě, ve své hale základní školy hostí právě svého okresního rivala. „Víme, že i Vyškov stejně jako my zažil dobrý vstup do odvet bez proher. Povedlo se jim dostat se z nejhoršího a určitě se budou chtít proti nám vytáhnout. My ale známe dobře jejich síly i slabiny, přednosti i Achillovu patu. Zaměřili jsme se na to na tréninku,“ oznámil manažer a trenér Sokolů Zbyněk Čížek.

A co se týče strategie, byl i konkrétnější. „Chceme vycházet z dobrého servisu, zatlačit je podáním trochu do úzkých. Tak, aby mohli hrát jen po kůlech, to by na ně mělo platit, tam bychom to měli pokrýt. Myslím si, že se to pak podaří a doma znovu uspějeme,“ prozradil Čížek.

Se sestavou by taky neměl mít žádné vážnější potíže. Chybět bude zřejmě jen čerstvá posila z extraligových Benátek nad Jizerou Filip Auer. „Hrál po přestupu k nám čtyři utkání, teď je ale pracovně mimo. Na druhou stranu zpátky ve hře bude po zdravotních trablech Jindřich Pavlík. Celkově jsou kluci na derby hodně nažhavení, sportovní forma stoupá, věřím, že diváci si přijdou na své,“ dodal Čížek.

A co „outsider“ z Vyškova? Je smířen se svou pozicí ohledně zápasových šancí, ale ne s porážkami. „To je pořád to samé už třetí sezonu. Hrát proti Bučovicím v jejich složení je, jako bychom v našem složení jeli hrát okresní přebor. Odevzdaně tam ale nepojedeme. Zkusíme uhrát nějaký set, to je nad Bučovicemi vždycky úspěch a pak se uvidí,“ uvedl vyškovský kouč Čestmír Luska.

Jeho družina může být klidnější než o vánoční pauze, to byla ještě předposlední. V novém roce ovšem vyhrála všechny čtyři domácí utkání. „Nastavili jsme docela dobrou úroveň hry, teď nás čekají těžší protivníci Bučovice a Drásov, tak nás to snad zase nesrazí zpátky. Důležité budou hlavně zápasy proti těm ze spodku tabulky,“ přiznal Luska.

Vrásky na čele mu dělají hráčské absence. Dohromady se ještě nedal Bednář a na tréninku se zase ozvala záda Martina Kříže. Do hry tak ať už úmyslně nebo neúmyslně budou muset zasáhnout mladší hráči s méně zkušenostmi.

Třetí do okresní party jsou Holubičtí. Stále poslední, ovšem už jen s jednobodovým mankem na vysokoškoláky z Ostravy a tříbodovou ztrátou na osmou Nivnici. Právě s ní se dnes potkají na domácí palubovce. V případě vítězství se tak už dnes mohou odlepit z volejbalového druholigového dna.

II. liga mužů

Skupina C – 23., 24. kolo
10 a 14 hodin
Bučovice – Vyškov
Holubice – Nivnice

Tabulka:
Bučovice 21 1 65:10 43
Drásov 16 6 50:31 38
Palkovice 15 7 46:32 37
Litovel 14 8 49:31 36
Vyškov 9 13 35:48 31
Hlučín 8 14 41:50 30
N. Jičín 8 14 33:52 30
Nivnice 8 14 31:50 30
Ostrava 6 16 33:53 28
Holubice 5 17 29:55 27