Marodka či absence více postihla hosty. Ti přijeli jen s osmi hráči a Bláha, Handlíř, Namešanský i hrající trenér Aleš Šmerda jim viditelně chyběli. Bučovice postrádaly jen Sekaninu.

Úvodní set byl oboustranně rozháraný a jeho průběhu neprospěla ani chyba v postavení holubických volejbalistů. Po dvou přerušeních se sada hrála šestadvacet minut a zvládli ji lépe Bučovičtí. Převahu vyjádřili i ziskem druhé sady, ale ve třetí lépe servírovali a měli lepší příjem a útok hosté. Ztráta setu domácí nemusela mrzet, protože ve čtvrtém potvrdili vítězství za tři body. „Oboustranně se hrál pouze průměrný volejbal s dobrými okamžiky na obou stranách, ale také množstvím nepřesností a zkažených servisů," komentoval první dějství derby trenér domácích hráčů Zbyněk Čížek.

V odpolední odvetě Bučovičtí změnili sestavu na čtyřech postech. Na náhře začal Zajíček. Po zlepšeném příjmu domácích se začali prosazovat při hře středem blokaři Hanzlík a Doležel. Dobře hrál na smeči Hovorka. O výsledku rozhodla koncovka první sady, kdy hosté vedli 24:21 a nedokázali využít pět setbolů. Naopak hned druhý svým blokem zužitkoval domácí univerzál Vyhnáček. Pak už byli domácí lepším týmem, na početně slabších hostech už byla znát únava. „Podali jsme horší výkon než v Beskydech. Nedařilo se nám na příjmu, následně vázla útočná kombinace a ani servis nebyl nejlepší. Odpoledne jsem zariskoval razantním zásahem do sestavy a tento tah vyšel. Hráli jsme uvolněně, agresivně a plnili pokyny, kam podávat a jak bránit. Jsem rád, že si zahrálo všech jedenáct hráčů," kvitoval spokojený Čížek.

Holubičtí neměli co ztratit a porážky jejich psychiku určitě neotřesou. „V daném složení jsme uhráli maximum možného. Bučovice mají lepší tým a my bychom na nějaký bodík mohli myslet, jen kdybychom byli kompletní," konstatoval kouč Šmerda.

II. liga, 3. a 4. kolo:

Sokol Bučovice – TJ Holubice 3:1 (18, 20, –22, 20), 3:0 (27, 17, 21)

Bučovice: Auer, Dítě, Dubš, Duda, Doležel, Hanzlík, Hovorka, Nezdařil, Sedalík, Vyhnáček, Zajíček.

Holubice: Balík, Pisařík, Sankot, Lukáš, Hejna, Kolařík, Mrázek, T. Handlíř.

Další výsledky: Litovel – Drásov 1:3, 3:0, VŠB Ostrava – Hlučín 1:3, 0:3, Tesla Brno – Morávka 3:1, 3:1, Polanka n. O. – Beskydy 0:3, 1:3.

1. Bučovice 4 3 1 0 0 12:4 11
2. Drásov 4 3 0 0 1 9:6 9
3. Tesla Brno 4 2 1 0 1 9:7 8
4. Beskydy 4 2 0 1 1 9:7 7
5. Morávka 4 2 0 0 2 8:7 6
6. Hlučín 4 2 0 0 2 8:7 6
7. Holubice 4 1 0 1 2 6:9 4
8. Litovel 2 1 0 0 1 4:3 3