Když ve středu opouštěl bučovickou halu, jen utrousil něco v tom duchu, že snad ani nemá cenu sem v sobotu jezdit. „S tímto výkonem by Bučovice jasně přejely i svého největšího konkurenta v boji o první místo Beskydy. A s Dubšem budou ještě silnější. Navíc nám asi budou chybět dva hráči ze základní sestavy," ulevil si manažer volejbalových Holubic Arnošt Šmerda.

Ten spolu se svým synem, hrajícím trenérem Alešem, nakonec přivezli kompletní sestavu, naopak domácím viditelně chyběl ve středu výborně hrající smečař David Bulko.

Holubice pak z palubovky favorita vydolovaly cenné tři body za dvoubodové vítězství a jednobodovou porážku. Je zajímavé, že zápasy se odvíjely jako podle kopíráku. V dopoledním vyhráli domácí úvodní sadu, hosté srovnali, Bučovice šly opět do vedení, ale čtvrtý set a tiebreak prohráli. Odpoledne to bylo úplně opačně.

Holubice výborný středeční výkon bučovických sokolů vůbec nevylekal. „My jsme se v přípravě nijak nezaobírali tím, jak Bučovice hrály s Kladnem. Není to o soupeřích, ale o nás samotných, jak budeme hrát my. Vyhráli jsme, protože jsme víc bojovali. Všichni makali, byl to týmový výkon, bylo tam hodně srdíčka a vyšlo to," radoval se po dopolední výhře výborný holubický smečař Zdeněk Balík.

Hlavně bojovností se spoluhráči ve čtvrtém setu dokonce odvrátili tři bučovické mečboly. Domácí kouč za tím ale viděl především chyby vlastních hráčů. „Holubice rozhodně nebyly těžší soupeř než Kladno, bylo to o úroveň horší utkání, bohužel i z naší strany. Jsem jednoznačně přesvědčený o tom, že rozhodl čtvrtý set a naše individuální chyby v něm. Dvakrát univerzál pošle útok do autu, pak dohrajeme bodový balon na třetí mečbol, ale propadne nám to prsty. Přitom to jsou dva nejzkušenější hráči. Holubice si pak už výhru velkou bojovností zasloužily," přiznal trenér a manažer bučovických sokolů Zbyněk Čížek.

„Jako by to byl jiný tým. Ve středu makali na doraz, dnes se mně zdáli moc chladní. Holubice si za bojovnost výhru zasloužily," potvrdil názor o větším nasazení hostujících hráčů i nestranný divák, předseda okresního volejbalového svazu Čestmír Luska.

„Kluci prostě hráli dobře, vlastně celou dobu jsme hráli dobře. Tedy až po tom prvním setu, než jsme si zvykli na nízkou halu, tady to je tak vždycky," zestručnil hodnocení dopoledního utkání Aleš Šmerda.

Pomohli odpočatí

Po euforickém vítězství nad Kladnem panovaly v domácím táboře obavy ze dvou věcí. Jak se hráči dokáží na ligový zápas motivovat, byť šlo o okresní derby, a jestli se po dvou dnech neprojeví únava z fyzicky mimořádně náročného utkání. O bojovnosti už byla řeč, ale vypadalo to tak, jako by si domácí trochu usrkli z obou soudků. „Na některých hráčích to opravdu vidět bylo. Proto si cením, že nám pomohli střídající hráči. Zajíček na nahrávce a Hanák, který v poli tmelil celé mužstvo. Jsem rád, že jsme to otočili, ale pořád mě mrzí ten první zápas. Jeden z těch mečbolů ve čtvrtém setu jsme prostě měli proměnit a vyhrát za tři body," zdůraznil Čížek.

Také hosté nasadili do odvety ostatní hráče širšího kádru a nezahrál si pouze sám trenér. A aby snad podobnost zápasu s dopoledním byla dokonalá, posteskl si i Aleš Šmerda na zbytečnou ztrátu čtvrtého setu a tím zřejmě i celého zápasu. „Se získanými třemi body jsme maximálně spokojení, i když jsme možná měli i druhý zápas vyhrát. Jenže jsme ve čtvrtém setu udělali pět šest školáckých chyb, které Bučovice samozřejmě využily. V tiebreaku nám pak už došla šťáva. Ale opakuju, tři body z Bučovic jsou velmi dobré," ujistil Šmerda mladší.

Sokol Bučovice – TJ Holubice 2:3 (19, –18, 21, –26, –13) a 3:2 (-20, 21, –22, 20, 11)

Bučovice: P. Hanzlík, Doležel, Jelínek, Hanák, Auer, Zajíček, Vyhnáček, Duda, Dubš, J. Hovorka, Nezdařil, Bence.

Holubice: Bláha, Balík, P. Handlíř, Hejna, Lukáš, Mrázek, Namešanský, Pisařík, Šmerda, Russnák, M. Hovorka, Sankot.

Další výsledky: Drásov – Nový Jičín 3:0 (22, 23, 18), 3:1 (26, 19, –21, 22), Hlučín – VŠB Ostrava 3:1 (-23, 20, 24, 23), 3:0 (23, 24, 22), Beskydy – Polanka n. O. 3:0 (15, 17, 20), 3:1 (21,21,–27,19), Hulín volno.

Příští kolo: Nový Jičín – Holubice, Hulín – Bučovice, oba zápasy sobota 14. 11. (10.00, 14.00).