Loni uspořádání tradičního turnaje neumožnil koronavirus. V organizaci letos pořadatelé navazují na předchozí ročníky. Souběžně budou sehrány dva turnaje. V silnější skupině nastoupí ligová mužstva: Drásov, Šlapanice, Komárov, Sokol Brno jih, Technika Brno, extraligoví junioři volejbalu Brno a domácí druholigový premiant.

„Pozvali jsme osm ligových družstev, ale v tomto týdnu se odhlásila Kometa Brno, takže asi budeme mít jen sedm. Proto asi také upravíme herní systém. Hlavní turnaj se původně měl rozehrát ve dvou základních skupinách, ale pokud zůstane sedm týmů, tak zvolíme systém každý s každým na dva sety,“ sdělil manažer a trenér TJ Holubice a hlavní pořadatel Arnošt Šmerda.

Při neúčasti obhájce předloňského prvenství, prvoligového Sokola Bučovice, který letos uspíšil přechod letní přípravy do haly, bude jedním z hlavních favoritů domácí tým. I když nastoupí bez několika stabilních opor.

O pohár Lulče, 55. ročník volejbalového turnaje mužů.
Volejbalisté Holubic obhájili titul v Lulči. Derby s Bučovicemi rozhodl tiebreak

„Někteří kluci ještě hrají bíč a někteří jsou na dovolených. Co zatím vím, tak nepřijedou Namešanský, Bláha, Loub a Hovorka. Ale i bez nich bychom turnaj chtěli vyhrát, ostatní mužstva na tom v této fázi přípravy asi budou podobně. Ale samozřejmě pro nás turnaj hlavně zůstavá součástí letní přípravy,“ naznačil plány manažer domácího oddílu.

Výkonnostně druhou skupinu si zahraje šestice týmů krajských a okresních soutěží: Vyškov, Rousínov, Šlapanice B, Pozořice, Hrušky a B mužstvo Holubic.

Rekonstrukci kabin v areálu holubičtí sportovci plánovali už před několika roky, ale nejprve ji zrušila "stopka" státním dotacím na sport a poté koronavirus. O to větší to v sobotu bude sportovní svátek.

„Vlastně máme úplně nové kabiny. Z původních zůstaly jen obvodové zdi, které se podizolovaly. Jinak se všechno vybouralo a předělalo, střecha, veškeré rozvody, podlahy. V objektu jsou tři kabiny pro družstva, klubovna, kterou jsme dlouho postrádali a která může sloužit i jako kabina, příruční sklad. Náklady na celou rekonstrukci přesáhly dva milióny korun a nyní tam máme a samozřejmě i nohejbalisté a ostatní oddíly opravdu velmi slušné zázemí,“ dodal spokojený Šmerda.

Sobotní turnaj se bude hrát na všech čtyřech antukových kurtech od 9.00 hodin.