Finiš skupiny C volejbalové druhé ligy prostě bude stát za to. Boj o záchranu vrcholí, jistotu setrvání v soutěži pro příští ročník nemá hned šest celků a mezi nimi i trápící se Vyškov a v odvetách skvělé Holubice. Prvně jmenovaní přivítají Litovel a potřebují alespoň jednu výhru, Holubičtí jedou na horkou půdu lídra.

Kdo jím je? Téměř zbytečná otázka, samozřejmě nikdo jiný než Bučovice. Sokol všem ostatním vládne tvrdou rukou, volejbalová „monarchie“ funguje několik let a letos snad nejvíc. Na kontě mají všeho všudy jedinou porážku od Palkovic proti sedmadvaceti výhrám, z toho jedenadvaceti bez ztráty setu. „Někdy slýchávám, že tak nějak není o co hrát. Vždy je, nikdo nechce prohrát, ani my. Jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát a mít na konci sezony co nejlepší bilanci,“ řekl trenér a manažer mužstva v jedné osobě Zbyněk Čížek.

Do haly bučovické základní školy se v sobotu dostaví Holubice. Mužstvo, které zažívá po hororovém podzimu úžasný nový rok, naposled smetlo doma Vyškov, přesto moc optimismu v jejich hlasu nenajdete. „I když teď hrajeme dobře, pořád je to rozdíl třídy. Každého hráče Bučovic perfektně znám, mají šest, sedm borců, co hráli extraligu. Většina z nich se už živí něčím jiným a doplňkově zůstali u volejbalu, ale to na jejich kvalitě nic nemění. Volejbal na téhle úrovni se nezapomíná,“ zmínil holubický lodivod Arnošt Šmerda.

Výsledková očekávání hostů tak nejsou přehnaná. „Naděje je velmi malá, bude úspěch, když se párkrát dostaneme přes dvacet bodů. Když by z toho byl nějaký set, to už by bylo krásné. Kdybychom byli aspoň doma, kde máme vysoký strop, dalo by se líp zkrotit jejich podání. Oni ho tam ale mají nízko a jsou na to zvyklí. Nevymlouvám se, myslím, že naděje je malá. Ale nebojíme se, zahrajeme si s nimi, co to půjde,“ slíbil Šmerda. Nutno dodat, že jeho družina ještě nesetřepala sestupovou hrozbu. „Potřebujeme ještě něco uhrát, máme těžké soupeře, nic není jasného,“ dodal.

Okresní derby je oživení i pro zítřejší domácí. „Kluci i já se rozhodně těšíme, je to vzájemný zápas nejlepších dvou týmů jara. Je pro mě otázka, jak Holubice budou hrát, ale je vidět, že jim to šlape. Jsou na vítězné vlně, táhne to Kolda a ostatní se mu vyrovnávají,“ jmenoval Čížek největšího holubického tahouna Pavla Koláře.

Pokud Bučovice potvrdí svoji nadvládu i zítra, pak už budou s předstihem šesti zápasů slavit jistotu titulu. Rozhodující krok k němu udělaly už před týdnem ve druhém Drásově, kde domácím uštědřily pořádný debakl. „Tam jsme podali optimální kolektivní výkon ve všech směrech. Koncentrace, přihrávka, taktické plnění úkolů, vše fungovalo. Prostě se znovu připravíme a chceme výsledek takový, aby už bylo celkově hotovo. Chceme tím i poděkovat divákům, je to naše poslední domácí dvojutkání, takže ať je to povedená rozlučka s dobrým výkonem,“ vyslovil přání trenér.

Proti třetímu

To Vyškovští se s příznivci loučit nebudou. Mají před sebou v hale Za Parkem společně s tím zítřejším ještě tři dvojzápasy a v nich jasný úkol. Vybojovat záchranu. První cíl: minimálně jedno vítězství s Litovlí. „Teď už musíme usilovat o každou výhru, jde o to, jak to bude vypadat na hřišti. Je cítit trochu zklamání a porazit někoho silnějšího, to by nám mohlo pomoci výsledkově, a taky zvýšit sebevědomí, což nutně potřebujeme,“ potvrdil důležitost utkání trenér Čestmír Luska.

Problém bude se sestavou. „Martin Fencl a Marek Musil budou pracovně pryč, Jirka Chládek bude dopoledne ve škole, dorazí na druhý zápas. K tomu má problémy Radek Lukáš, v Holubicích ani nedohrál. Uvidíme, jak to vlastně bude vypadat,“ neskrýval obavy.

II. liga mužů
Skupina C
Sobota 10.00 a 14.00 hodin
TJ Sokol Bučovice – TJ Holubice (hala základní školy), Volejbal Vyškov – TJ Tatran Litovel (hala Za Parkem)
Postavení v tabulce:
Bučovice 27 1 83:10 55
Litovel 18 10 63:41 46
Holubice 11 17 47:56 39
Vyškov 9 19 37:66 37