Tak zněl plán vyškovských juniorek pro dvojzápas na půdě DDM Brno. Vítězky jedné ze základních skupin krajského přeboru tím vstoupily do šestičlenné finálové skupiny, z níž vzejde postupující do první ligy. První dva kroky k vysněnému cíli se povedly, ale byly daleko složitější, než hostující družstvo očekávalo.

Už první set dopoledního utkání byl pro Vyškovské malým šokem. Brňanky s vizitkou až třetího celku z druhé základní skupiny ho dotáhly až do dramatické koncovky, ve které byly šťastnější. „Bylo vidět, že je to první zápas po vánoční pauze. Holky nebyly rozehrané, některé opory jako Zouharová a Menšíková byly po nemoci a to se na jejich hře projevilo,“ vyhlásil trenér Josef Řezníček. K jeho radosti se vývoj utkání brzy otočil. Už od druhého dějství měla navrch jeho děvčata.

Převahu si ale hosté do odvety nepřenesli. V první části hry úplně propadli, když nasbírali jen žalostných dvanáct vyhraných míčů. Vývoj se od předchozí bitvy nelišil, další dva sety měl na kontě Vyškov, ačkoli ten třetí maratónský až 28:26. „Nenastoupili jsme dobře, Menšíková už kvůli chřipce nemohla hrát, chyběla blokařka, tak jsme to přeházeli. Ten třetí set byl hlavní, bylo totiž jasné, že nám dochází síly, chtěli jsme rozhodnout hned v dalším,“ popsal kouč.

Nepovedlo se, ale tiebreak už si favoritky zkušeně pohlídaly. Při výměně stran vedly 8:5, později 14:8, mečbol proměnily na 15:10. „Celkem devět setů, holky toho měly plné zuby. Nejlepší byly podle statistik Vágnerová, Koutníková a Kalášková. Jsem spokojen kromě úvodů zápasů, vyhrála morálka,“ uzavřel Řezníček.

Finálovou část dobře odstartovaly i juniorky Křenovic výhrami nad Strážnicí.

Krajský přebor – finálová skupina

Finálová skupina

DDM Brno – Volejbal Vyškov 1:3 (23, –19, –18, –21), 2:3 (12, –16, –26, 18, –10), Křenovice – TJ Jiskra Strážnice 3:0 (15, 21, 18), 3:0 (23, 20, 18).