Je to už ale minulost, čerstvě ochutnaly už i porážku. A hned dvě proti týmu, s nímž se v souvislosti se ziskem skalpu favorita moc nepočítalo.

Do haly v Nádražní ulici přijela Strážnice, která v prvním dvojzápasu těchto soupeřů uhrála jediný set. Tentokrát ale byly karty rozdány jinak už před prvním servisem. „Omluvou nám snad může být absence dvou hráček a další pro nemoc nedohrála. Přesto ale jen malou, i v tomto složení jsme to mohli zvládnout,“ řekl vyškovský trenér Josef Řezníček. Za pravdu mu dává fakt, že v úvodním setu domácí hostujícímu celku dovolily jen deset bodů. Druhý se ale táhl až do vyrovnané koncovky a její úspěšné zvládnutí nakoplo Strážnici k výkonu na hranici možností. Další dva sety už ovládla a připravila Vyškovu nepříjemnou porážku.

A hned druhou vzápětí, odveta totiž vyznívala pro hostující děvčata ještě výrazněji. Domácí se chytly pověstného stébla ve třetím vítězném dějství, ale zastavit nadšení soupeře se jim nepovedlo. „Ukázalo se, že výborný výkon Menšíkové a Koutníkové nestačí, když se k nim ostatní nepřidají. Zůstáváme na prvním místě, ale Strážnice zaostává jen o bod,“ dodal Řezníček.

Krajský přebor

juniorky, skupina A

Volejbal Vyškov – Tj Sokol Strážnice 1:3 (10, –24, –22, –18), 1:3 (–19, –16, –12, –16)