Na čele finálové skupiny krajského přeboru mají pohodlný pětibodový náskok a v záloze lepší vzájemný zápas s druhými Boskovicemi. Díky italskému bodování jim tak stačí ke konečnému prvenství bod, tedy třeba i neúspěch v tibreaku. „Byla by hloupost takhle kalkulovat a pak si to třeba celé nechat utéct," zmínil trenér Vladimír Golda.

Skvělý rok v nejvyšší jihomoravské soutěži chtějí jeho svěřenkyně uzavřít samozřejmě vítězně. Ale objevila se komplikace. Vlastně dvě, velká únava a zdravotní neduhy některých hráček. „Zranění je strašně moc, budeme hrát tak v šesti, sedmi lidech. Když to dopadne dobře v prvním zápasu, ve druhém to určitě hodně uvolníme, protočíme, vystřídáme. Navíc v sobotu za juniorky holky nastoupí v podstatě ve stejné sestavě," připomněl kouč fakt, že téměř totožný kádr se na palubovce představí už o den dříve v boji za starší kategorii.

I v ní mohou Vyškovanky stále pomýšlet na post krajského přeborníka, ale v tomto případě jde spíš o oblast teorie. Královo Pole má na druhé pronásledovatelky dvoubodový náskok a ten asi nepromarní, protože doma hostí předposlední Strážnici. „Udělají určitě všechno proto, aby jim to vyšlo. Mají velké oddílové ambice a musí mít výsledky. Strážnice není špatný tým, ale na Brno jednoduše nemá," okomentoval Golda. Pokud by Brňanky přesto klopýtly, dostal by Vyškov šanci při duelech v Břeclavi. Ta by neměla být nepřekonatelným problémem.

Krajský přebor - finálová skupina:

Sobota – juniorky

SK Duhovka Břeclav – Volejbal Vyškov (10 a 13 hodin).

Neděle – kadetky

Volejbal Vyškov – DDM Brno (10 a 13 hodin)