Na zdejších čtyřech kurtech se utká dvanáct týmů ve dvou turnajích, do nichž budou účastnící rozděleni podle výkonnostních hledisek. „V silnější skupině budou hrát týmy druhé ligy a krajského přeboru I. třídy, ve druhé skupině mužstva z krajské dvojky a okresních přeborů. K rozdělení jsme přistoupili, protože si myslíme, že to bude pro všechny lepší, odpadnou utkání slabých se silnými, která nikomu nic nedala," sdělil trenér domácího týmu Arnošt Šmerda.

Startovní listina sice zřejmě dozná konečnou podobu až těsně před turnajem, nicméně účast Bučovic, Drásova, Vyškova, Dědic, Nového Jičína, Znojma a dalších klubů je již potvrzená a jejich jména skýtají záruku výborné podívané. Zajímavým účastníkem určitě bude i výběr Brna, který by měli tvořit především hráči prvoligové rezervy Volejbalu Brno. Ta také loni turnaj vyhrála.

Domácí tým obhajuje druhé místo, ale trenér Šmerda si myslí, že tak vysoko se jeho svěřenci letos neprobojují. „Bude tady velmi silná konkurence a myslím, že ligová mužstva přijedou v dost kompletních sestavách. Na druhé straně my zatím zaznamenáváme spíš odchody. Největší opora Pavel Kolář odešel hrát extraligu do Zlína, Nezdařil zamířil do Bučovic, odejít chce Boháček a někteří další hráči. Takže účast v semifinále by byla velikým úspěchem, já favorizuju Bučovice," zdůraznil trenér holubických volejbalistů.

„S tím já nemám problémy. Netvrdím, že nechceme vyhrát, ale přednější je přípravný charakter turnaje. Nebudeme kompletní a naopak zkoušet budu některé nové hráče a určitě všichni dostanou šanci. A navíc nevíme, s jakými kádry přijedou soupeři. Ale předpokládám, že i oni se za výsledky nebudou honit a budou především zkoušet," zvedl vhozenou rukavici trenér Sokola Bučovice Zbyněk Čížek.

Také jeho tým se schází poprvé po třítýdenní dovolené a vlastně v Holubicích zahájí herní přípravu. „My jsme začali už v červnu, ale bylo to spíš takové stmelovací období. Dělali jsme všechno možné, jen ne volejbal. Takže teď začínáme herně a budeme zkoušet, po Memoriálu ing. Spirita (pozn. red.: rovněž turnaj na venkovních kurtech v Bučovicích 25. srpna za účasti extraligových mužstev) už bych sestavu chtěl jen dolaďovat," dodal kouč a manažer určitě i letos nejvážnějšího favorita C skupiny druhé ligy.

Úplně jinou éru své historie prožívá volejbal ve Vyškově. Po sestupu z druhé ligy klub potřebuje stabilizovat a měl by se pokusit tuto soutěž do okresního města vrátit. Tradice jí odpovídá. „Zatím jsme zaznamenali jen hráčské odchody. Odešlo pět lidí, zůstalo jen jádro, jen Vyškováci. Na tom budeme stavět. V Holubicích se vlastně sejdeme poprvé, právě to staré zdravé jádro, a především se tedy budeme chtít volejbalem pobavit. Je těžké odhadovat, co se bude dít dál," konstatoval hrající vedoucí vyškovského týmu Tomáš Luska.

Turnaj bude zahájen v sobotu v 9.00 hodin a předpokládané finále silnější skupiny by mělo přijít na pořad kolem 17.00 hod.