Kádr na jaře nejúspěšnějšího týmu soutěže se v letní přestávce hodně změnil. Z Holubic odešli hráči základní sestavy Nezdařil, Kolář, Kovář, Vodička a Boháček. Tým doplnili Lukáš z Vyškova a Chmelař z B týmu Volejbalu Brno. „Počítáme i se zařazením dvou vlastních odchovanců, ale hlavně by měl přijít zkušený extraligový hráč Ján Namešanský, který už nám před časem pomáhal. Mužstvo asi nebude tak silné, jako to jarní, protože nahradit Koláře je prakticky nemožné. Ale starosti se záchranou si nepřipouštíme a myslím, že můžeme hrát v klidu do šestého místa," naznačil plány trenér Arnošt Šmerda.

O začátku soutěže si ale kouč Holubic iluze nedělá. „Ve Šlapanicích jsme sice hráli dobře, ale soutěž je něco jiného. Navíc Namešanský v prvním kole ještě hrát nemůže. Mužstvo není sehrané, takže potřebujeme nějak důstojně přestát ta dvě úvodní kola. Věřím, že se pak budeme lepšit," dodal dlouholetý šéf holubického volejbalu.

Dva reprezentanti

I z plážového volejbalu známý slovenský reprezentant Namešanský by se tedy k mužstvu měl připojit až ve druhém kole, kdy je na pořadu okresní derby v Bučovicích. Až pro tento zápas by měla být k dispozici i největší posila Bučovic, bývalý kapitán české reprezentace Martin Hroch. I ve čtyřiceti letech dokazuje vysokou kvalitu a Bučovickým výrazně pomohl k druhému místu na Memoriálu Karla Lázničky ve Šlapanicích, kde hrály čtyři extraligové kluby. „To byla velmi kvalitní příprava a jsem rád, že mužstvo v této těžké konkurenci obstálo. V Drásově nás ale čeká velmi těžký soupeř, s nímž tři roky bojujeme o první místo, a samozřejmě bouřlivé prostředí. Je to určitě šlágr úvodního kola. Bohužel Martin Hroch ještě nebude mít vyřízeny formality přestupu," sdělil trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Ten má i bez Hrocha tým nabitý velkými jmény, který by měl obhájit prvenství ve druhé lize, které Bučovice drží již pět let. I Čížek sází na nové tváře Doubravského a Nezdařila, počítat už může i s uzdraveným liberem Mikulou, navrátilcem z USA blokařem Hanzlíkem a druhým univerzálem Cabanem.

Novinkou druhé ligy je změna bodování, bude se používat tzv. italské, tedy tři body za vítězství 3:0 a 3:1, dva za výhru 3:2, přičemž poražený z tiebreaku získá jeden bod. Prohry 0:3 a 1:3 bodově „dotovány" nebudou.

II. liga mužů – skupina C

1. kolo, sobota 10.00 a 14.00 hodin:

Holubice – Hlučín

Drásov – Bučovice

Litovel – Palkovice

Šlapanice – Nový Jičín

Morávka – VŠB Ostrava.