Nezávisle na sobě po zápase potvrdili trenéři Bučovic i Vyškova, že tento souboj byl spíš jakýmsi testem před důležitějšími duely. „Jsem rád, že se na nás přestávka v soutěži moc nepodepsala. Opravdu jsme moc netrénovali. Všechno samozřejmě nebylo ideální, ale zápas jsme zvládli poměrně bez problémů a nyní nás čekají Palkovice, kde budeme chtít vyhrát oba zápasy,“ řekl domácí kouč Zbyněk Čížek s tím, že i Vyškov se asi soustředí na jiná utkání. „Potvrdily se papírové předpoklady. My jsme si žádné velké iluze nedělali a opravdu jsme se spíš soustředili na vlastní problémy. Potvrdilo se, že nám dělá potíže přihrávka. Nedovedli jsme si ale poradit i s Vyhnáčkovým smečovaným podáním a naopak s plachtícím, které perfektně zahrával Zajíček. V Bučovicích to bylo navíc zvýrazněné tím, že se hrálo s novými míči, což nám dělalo velké problémy. Toto i další věci musíme rychle zlepšit, protože doma s Nivnicí bychom body ztratit nechtěli,“ potvrdil Čížkova slova trenér hostů Čestmír Luska.

Oba týmy nebyly kompletní. Bučovicím ale absence i takových es, jako Pavlík, Sekanina či Chromý příliš neublížila, zatímco vyškovské improvizace za Kříže a spol. byly znát. „Hráli jsme prakticky bez útoku.Tak třeba Luska zaskakovat na smeči, libera musel hrát Jelínek. I za úplné sestavy bychom se proti tak vyhranému soupeři prosazovali těžko. Věřím, že proti Nivnici budeme v silnějším sestavě. Hrát by už měl Chládek, asi i Kříž a Řezníček,“ dodal Čestmír Luska.

„V prvním zápase jsme měli daleko lepší přihrávku, Vyškov skoro žádnou. Ve druhém už sice Vyškov libera měl, ale v útoku se mu stejně moc nedařilo. Z kůlů se prosadil jen občas a středu spíš výjimečně,“ doplnil odborný „posudek“ Čížek.

Se soupeřem, který je v tabulce pod nimi, doma Holubice nemohly plánovat než dvě vítězství. Podařilo se ale jen v prvním utkání. Potvrzují se slova hrajícího trenér Václava Fikara, že útok na medailové pozice se zřejmě zase o rok odkládá. Zápasy ale přinesly zajímavý volejbal a dopolední i vysokou kvalitu. „S návratem některých hráčů se nám vrací volejbalovost a v prvním utkání to byl opravdu pěkný volejbal. To druhé jsme prohráli spíš z důvodů fyzičky. Dlouhodobě zranění hráči prostě tempo neudrželi. Pro ně byla přestávka moc krátká. Potřebovali by tak o čtrnáct dnů delší,“ konstatoval Fikarův kolega na trenérské lavičce Arnošt Šmerda.

Po dlouhodobé absenci si první utkání zahráli Nezdařil, Sedalík a také Fikar. Týmu ale stále citelně chybí klíčový hráč Tomáš Paul, jehož asi zraněné rameno do této soutěže už nepustí. „Kdyby hrál Tomáš, tak nebylo co řešit,“ glosoval trenér a tím, že i Fikar ještě není stoprocentně fit, takže jen suploval na nahrávce. „Chtěli jsme sice bojovat o druhé nebo třetí místo, ale za daného stavu to reálné není. Vidím to tak na páté místo, ale zklamaní určitě nebudeme,“ dodal Arnošt Šmerda.

II. liga mužů

Bučovice – Vyškov 3:0 (18, 12, 21), 3:0 (19, 13, 16).

Holubice – Poštorná 3:2 (20, –16, 18, –18, 8), 2:3 (-17, 24, –21, 20, –7).

Pořadí: 1. Bučovice 47, 2. Drásov 43, 3. Holubice 37, 4. Palkovice 37, 5. Hlučín 35, 6. N. Jičín 33, 7. Vyškov 33, 8. Poštorná 32, 9. Olomouc 32, 10. Nivnice 31.