Turnaj sice zapadal do přípravného období na start druhé ligy, ale zároveň Bučovičtí hodně stáli o to postoupit dál. Ve druhém kole totiž na vítěze čeká extraligový „bonbónek", tým Havířova, a v partii na jeden zápas má celek nižší soutěže výhodu domácího prostředí. Havířovští se tak v Bučovicích představí ve třetím říjnovém víkendu.

Jména v sestavách obou bučovických soupeřů budila respekt. Beskydy přímo na palubovce šéfuje exreprezentant Kubala, vedle něj nastupují další extraligou ostřílení matadoři Ledvoň, Provazník a Plichta. Do Morávky zase přešli prakticky všichni dobří hráči rozpuštěných Palkovic.

Oba zápasy sice měly stejný výsledek, ale jiný průběh. První s Beskydy rozehrály Bučovice dobře, s Morávkou naopak první sadu ztratily a musely dotahovat. V pátých zkrácených setech pak uplatnily i své bohaté zkušenosti. „S Beskydy jsme tie-break rozehráli dobře, ale pak po chybách soupeř dotáhl na 10:10. Nato se nám zase podařilo utéct o tři body, což bylo rozhodující. Takový náskok musí zkušený tým už udržet. Proti Morávce jsme měli celý pátý set v podstatě pod kontrolou," popsal závěry vítězných zápasů trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Ten se už musel obejít bez svého klíčového nahrávače Tomáše Jambora, který se vrátil do extraligy a v Bučovicích se představí v poháru v dresu Havířova. Z tohoto klubu naopak přišel Ivan Duda. „Potvrdil, že bude velkou posilou. Já jsem ale spokojený s výkony všech hráčů a hlavně s postupem. Ten jsme uhráli poprvé v historii a našim fandům nabídneme skutečně špičkový tým," radoval se Čížek.

Tradiční druholigový favorit se v sobotu zúčastní Memoriálu Karla Lázničky ve Šlapanicích a pak už jej čeká start mistrovské soutěže. Již v prvním kole půjde o hodně. Bučovice nastoupí v místecké hale proti ŠSK Beskydy.

Český pohár volejbalistů

Skupina D: Morávka – Beskydy 2:3 (-21, 25, –17, 17, –10), Bučovice – Beskydy 3:2 (23, –15, 23, – 21, 12), Morávka – Bučovice 2:3 (21, –20, –14, 26, –10).

Pořadí: 1. Bučovice 4 body, 2. Beskydy 3, 3. Morávka 2.

Sestava Bučovic: Duda, Dubš, Auer, Nezdařil, Vyhnáček, Sedalík, Doležal, Sekanina.