V první sadě povolily hostům jen osmnáct míčů, ale tam jejich aktivita skončila. Podobně hladce prohrály všech šest dalších sad. „Litovel byla hratelným soupeřem, ale naše hráčky by musela zdobit bojovnost. Bohužel nezdobila. Dělaly jsme množství chyb na příjmu, což mělo za následek nemožnost kombinace na síti a útok do bloků. Litovel se lehce v polovině setů vzdálila na pět bodů a svůj náskok v klidu uhlídala až do konce. S takovým nasazením se o záchranu opravdu hrát nedá. Nikdo nezavelel k ráznému obratu. Chyběla útočná síla Terezy Fialové, naopak do hry se vrátila Dagmar Maňasová i posila Lucie Černá. Nejmarkantnější rozdíl byl ve skládání útoků a to ze všech postů,“ smutnila trenérka Jitka Paulová.

Volejbalovou radost tak v Křenovicích rozdávaly jen juniorky, které v úvodních zápasech finálové části krajského přeboru dvakrát 3:0 přehrály Strážnici. „Zcela jasné výhry jsou cenné, protože Strážnice skončila v základní části druhá, stejně jako naše juniorky ve své skupině. V herním projevu mladých hráček mi však chybělo více pohybu, hra byla místy velmi statická,“ i s trochou kritiky chválila Paulová.

Cílem juniorek je umístit se do třetího místa. Dalšími soupeři ve finále jsou Vyškov, Boskovice, Přímětice a DDM Brno.

II. liga žen

Křenovice – Litovel 1:3 (18, –18, –16, –20), 0:3 (-21, –22, –22).

Pořadí po 24. kole: 1. Fr.-Místek B 48 b., 2. Přerov B 42, 3. Litovel 40, 4. Lanškroun 40, 5. Prostějov 35, 6. Palkovice 33, 7. Svitavy 33, 8. Znojmo 32, 9. Křenovice 29, 10. DDM Brno 28.