V zápasech druhé volejbalové ligy mužů Bučovice – Vyškov je drtivá převaha akcií v držení domácí strany, derby nederby. Byla by, i kdyby Vyškov nebyl v takové situaci, v jaké je. Do Bučovic přijede s torzem mužstva. Podobné problémy řeší i Holubice, které v úvodním dvoukole v novém roce přivítají Poštornou.

Bučovičtí chtějí v novém roce navázat na podzimní výsledky. V té části soutěže prohráli jediný z dvaadvaceti zápasů. „Ve sportu dopředu nejde plánovat, ale opravdu bychom chtěli Vyškov dvakrát porazit a celkově si přeju, abychom první místo potvrdili v co nejkratším možném termínu,“ nemlžil v otázce jarních cílů trenér a manažer Sokola Bučovice Zbyněk Čížek.

Sebevědomí Bučovic je namístě. Mužstvo je zkušené a ani dílčí absence by jeho hru neměly poznamenat. Proti Vyškovu bude Čížkovi chybět Chromý, který má milé povinnosti svědka na svatbě. Velmi nepravděpodobný je start Sekaniny pro neodkladné pracovní povinnost a otazník visí nad angínou sužovaným Pavlíkem. „V přestávce jsme hlavně odpočívali a doléčovali si drobné šrámy. Uvidíme, jak rychle se dostaneme do herního rytmu. Po Vyškovu máme Palkovice a proti nim bychom chtěli být již plně herně v pohodě,“ dodal Čížek, jenž den po Štědrém dnu dostal ten nejkrásnější dárek, prvního syna Michaela. Gratulujeme.

Sympatický bučovický kouč prý pro hráče uspořádá oslavičku, ale až po zápasech. Výsledky by mu ji pokazit neměly. Výčet vyškovských absencí totiž připomíná seznam v třídní knize: Fencl, Meleg, Řezníček, Kříž, Chládek, Muranyi. Chybět budou pro zranění, nemoci, školní či pracovní povinnosti. „Snad k nim už nepřibude někdo další. Vypadá to tak, že nastoupíme s minimem hráčů a třemi nahrávači. Za této situace si o výsledcích iluze nedělám a spíš se musíme snažit, abychom zápasy odehráli důstojně. Na druhé straně nás ani porážky rozhodit nemusí. My se musíme soustředit na hratelnější soupeře z našich poloh tabulky,“ přiznal trenér Vyškova Čestmír Luska.

Fikar bude hrát

Jen o málo je lepší „kádrová“ situace je v Holubicích, které taky před koncem podzimu pronásledovala četná zranění. Holubičtí přivítají Poštornou a vzhledem k umístění v tabulce by měli být favority. Jenže stále nemůže hrát jeden z klíčových hráčů Paul a po zranění budou mít v nohou a rukách pouze jediný trénink další dvě opory Nezdařil a Sedalík. Na druhé straně už je zcela fit hrající kouč Václav Fikar a postaví se prý tam, kde bude potřeba. „Jsem v pořádku, budu hrát a doufám, že jako mužstvo se s touto situací vypořádáme. Nakonec nejsme v ní poprvé a většinou jsme se s tím nějak dokázali vyrovnat,“ sdělil Fikar. Poštorenskému Tatranu mají Holubičtí co oplácet. Na jeho palubovce první utkání poměrně jistě vyhráli a chystali se přidat druhé vítězství. Jenže opak byl pravdou. Tohle by se doma nemělo opakovat. „Tehdy jsme o Poštorné nevěděli prakticky nic, teď máme informací víc. Jisté je, že výsledky zápasů mezi mužstvy jako my a oni mohou být jakékoliv. Ale hrajeme doma, takže bychom zaváhat neměli,“ zdůraznil Fikar.

II. liga mužů
Sobota 15. ledna
Bučovice – Vyškov (10.00 a 14.00), první zápasy 3:0, 3:0
Holubice – Poštorná (11.00 a 15.00), první zápasy 3:1, 1:3