Finálová skupina krajského přeboru volejbalových juniorek je v cíli. Sezonu zkompletují poslední dvojzápasy, v nichž už se nic zásadního stát nemůže. Přebornický titul má jistého majitele, družstvo z Blanenska, vyškovská děvčata skončí hned za nimi. Přesto se chystá velké a dramatické volejbalové dopoledne. V Křenovicích, kam přijedou Vyškovanky, přičemž domácí na dálku proti Strážnici hájí třetí příčku.

Nezasvěcený divák by mohl mít hned jasno. Vyškov má o tři body více a to není ve volejbale málo, doma Křenovické nešetřil a vzájemný střet změnil v krátký proces, není tedy co řešit. Jenže včera není dnes. „Když tam holky hrály, vůbec nebyly kompletní, hlavně vinou zranění se to hodně rozpadlo. Určitě chceme vyhrát, bude to boj, ale holky se moc těší. Chtějí skončit na bedně a porazit Vyškov,“ jmenovala cíle sobotních domácích vedoucí týmu Jitka Paulová.

Kromě okresní rivality, odplaty za dva únorové výprasky a udržení pozice, existuje ještě další zásadní důvod, proč chce KOS uspět. „Je to poslední možnost, kdy se tým sejde v takovém složení. Juniorky v Křenovicích budou pokračovat, ale odchází opory týmu, některé bych ráda uvítala i u nás v ženách, když budou trénovat, mohou se v naší sestavě objevit. Zbytek juniorek se doplní hráčkami z B týmu a budou zřejmě hrát okresní přebor,“ objasnila Paulová.

Povedenou derniéru domácí silné party ovšem chtějí zcela rezolutně překazit hostující dívky. Posunout se v tabulce už nemůžou, jenže zakončit soutěžní ročník výhrami a navíc na půdě Křenovic, to by se jim zamlouvalo. „Možná to bude těžší než doma, jenže pořád bychom měli vyhrát oba zápasy my. Výhodou domácích snad může být naše neznalost jejich haly, nikdy jsme tam nebyli. Prý je hala hodně velká, a to je vždy, když to místo neznáte, docela problém. Prý dokonce hrají na šířku a za základní čarou je málo místa, to nepřeje skákavému podání, co naše některé holky dobře umí. Přesto chceme a pojedeme si pro dvě vítězství,“ hlásil vyškovský trenér Josef Řezníček.

Jeho skvadra sice pomýšlela před sezonou a finálovou částí přeboru dokonce na titul a postup do ligy, přesto zklamání z druhého místa není velké. Zvlášť, když minulý týden na domácí palubovce ukázala, že nové ligistky z Boskovic dokáže přehrát a po dopoledním neúspěchu odvetu zvládla. „S nimi nám v podstatě už tabulkově taky o nic nešlo, ale holky chtěly dokázat, že na to mají. Na rozdíl od většiny zápasů finálové skupiny jsme byli kompletní a bylo to znát. A taky do Křenovic se požene dobrá sestava,“ pochvaloval si kouč.

Sobotní bitvy budou zřejmě poslední v oficiální soutěži pro jednu z vyškovských opor Menšíkovou. Její problémy s kolenem se táhnou už delší dobu a dostala lékařské doporučení s volejbalem na takové úrovni skončit. Derby dvojzápas přesto ještě odehraje a Vyškov by měl na palubovku vyběhnout v kompletním složení.

Dopolední zápas začíná v křenovické hale v deset hodin, odveta zhruba o tři hodiny později.

Krajský přebor

Juniorky, finálová skupina

Volejbal Vyškov – KOS Křenovice

Sobota 16. dubna (10.00 a 13.00 hodin)