Drama do poslední vteřiny přinesl sobotní druholigový střet vyškovského Amoru a VŠB TU Ostrava. Vysokoškoláci přijeli pro body a tím i pro návrat do čela východní skupiny. Pátí domácí zase chtěli završit povedený půlrok třešničkou na dortu. „Jako nováčci už jsme si to svoje uhráli, jsme spokojeni, ale vítězství se nezříkáme. Chceme dnes hlavně naší hrou poděkovat fanouškům, kteří jsou zápas co zápas skvělí," prohlásil před výkopem hrající kouč Tomáš Galia. A k bodovému zisku chybělo pár centimetrů.

Ale pojďme od začátku. Ten byl z pohledu domácích parádní. V čase 2:22 tak dlouho atakovali rozehrávku hostí, až se zmocnili míče a chytrá souhra vyústila v gól právě Galii do prázdné branky. „Agresivita se tady vyplatila. Pavel Tichý balón vybojoval, perfektně mě našel a já už to měl hodně jednoduché," řekl k akci.

II. liga, dohrávka 10. kola:
Amor Vyškov – VŠB TU Ostrava 1:2 (1:2)
Branky: 3. Galia – 4. Blahut, 17. Kaňok.

Střely na branku: 19:19.

Diváků: 202. 

Amor: Kotulán, Fiala – Galia, Lukeštík, J. Derka, Forró – M. Petlach, Ševčík, Tichý, Bačovský.

Vedení ovšem amorům dlouho nevydrželo. Na hranici vápna fauloval Martin Petlach a se spoluhráči se při trestném kopu všichni postavili do zdi. Signál vysokoškoláků pak znamenal pohodlný zásah Blahuta přesně minutu po trefě domácích. A opět do odkryté svatyně, tentokrát vyškovské. „Totální chyba, i já ze své pozice mimo hřiště jsem viděl, že to tak budou hrát. Naše čtyřka mladíků to bohužel neprokoukla. Kdybychom takhle rychle neztratili náskok, taky to mohlo vypadat jinak," podotkl klubový šéf a otec autora nedovoleného zákroku Antonín Petlach.

Ostrava ovšem iniciativu nepřebrala. Vyškovští dál tlačili, slušné šance na skórování měli postupně snad všichni domácí. Hosté ale mohli taky několikrát udeřit, i když v podstatě výlučně z rychlých protiútoků. Několikrát se dokonce ocitli při úniku tváří v tvář brankářům, ale ti patřili k nejlepším hráčům na hřišti.

Však se také po zápase Fiala i Kotulán dočkali pochvaly. „Dali jsme příležitost oběma a odvděčili se. Oba podali skvělé výkony, u nich bych příčiny porážky rozhodně nehledal," uvedl Petlach. Přeci jen pak měli v poločase těsný náskok Ostravští. V sedmnácté minutě hry nejprve Galia neproměnil tutovku, hra se rychle přesunula na druhou stranu a tam ránu Demela vyškovský gólman jen zbrzdil. Kaňok ji doťukl do sítě.

Druhá půle už byla přeci jen více v režii žhavého adepta na vstup do prvoligové společnosti. „První poločas byl vyrovnaný a my byli šťastnější. Snažili jsme se od začátku eliminovat dva nejlepší vyškovské hráče, Ševčíka a Galiu, věděli jsme o jejich produktivitě, zaměřili jsme se na ně. Ale až po přestávce se to projevilo naplno. Byli jsme lepší, ale domácí ukázali svou sílu, jako nováček si počínají velmi dobře," zmínil lodivod hostů Václav Svoboda.

A platilo to i v závěru pohledného souboje. Domácí předvedli výbornou čtyřminutovou power play, která vyústila v několik tvrdých ran, z nichž ta poslední společně se závěrečnou sirénou skončila na brankové konstrukci.

Potlesk ve stoje

Tři body tak přeci jen slavil favorit. „Nacvičené to máme klasicky, tedy přesnou rozehru ze strany na stranu a která z nich se trochu pootevře, tam se hned vypálí. Poslední akce byla stejná, kdyby to vyšlo, byla by to pohádka. Ale musím souhlasit, že Ostrava může právem myslet na postup," uznal Galia.

Navzdory porážce byl spokojen i prezident klubu. „Soupeř předvedl ještě o třídu lepší výkon než v prvním vzájemném utkání. Byli neskutečně pohybliví a nápadití. Ta tyčka na konci nás samozřejmě mrzí, kdyby to vyšlo, hala by snad vybouchla. Jsem maximalista, ale v podstatě nemám co hráčům vytknout. A moc děkujeme fanouškům," nezapomněl na podporu Petlach. I přes výsledkový nezdar zněl halou po závěrečném hvizdu ještě dlouho potlesk. Nepatřil jen tomuto zápasu.