Takový bodový rozdíl nečekali zástupci ani jednoho z aktérů. „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme Brnu vrátit loňskou prohru, kvůli níž jsme nepostoupili do play-off. A to se nám povedlo i s úroky. Zápas rozhodla červená karta, kterou Brno dostalo kolem dvacáté minuty, a tím se mu sesypala celá strategie. Nás to naopak nabudilo a došli jsme až do vítězného konce,“ připomněl kapitán domácích Vyškovanů Martin Kovář vyloučení brněnského Bartoloměje Webera.

Již v té době ale Vyškov vedl o devatenáct bodů. „V útočných akcích jsme na začátku zápasu udělali mnoho chyb, které soupeř potrestal stoprocentně. Vyškov byl hbitý a dokázal bodovat. Brzy jsme prohrávali o tři pětky a bohužel už pak nenašli sílu se zápasem něco udělat,“ posteskl si asistent kouče poraženého Dragonu Vítězslav Dosedla.

Vyškov si připsal další triumf po výhře nad Přeloučí v minulém kole. V prvním utkání sezony naopak padl s pražskou Pragou. „Splnili jsme, co jsme chtěli. Porazili Brno a předtím Přelouč, ale potřebujeme vyhrávat hlavně se silnějšími soupeři, kteří nás čekají. Máme ambice dostat se do play-off, pak už je to vabank,“ poznamenal Kovář.

Mnoho zápasů už o čtyřech místenkách do play-off rozhodovat nebude. Letošní sezona je totiž kvůli pandemii koronaviru zkrácená. „Normální ročník začíná na jaře, letos se první zápas konal koncem srpna a základní část je navíc jen na jeden zápas proti každému soupeři, místo dvou. To pro nás znamená čtyři zápasy venku a jen tři doma, kde jsme silnější. Play-off by mělo být už tradiční,“ přiblížil Dosedla.

Jeho tým v posledním kole na hřiště dokonce ani nevyběhl. Vedení soutěže odložilo hned trojici zápasů hraných v Praze, jelikož se u některých hráčů prokázal pozitivní nález koronaviru. Obavy mají také v menším z jihomoravských měst. „Situace je nepříjemná. Člověk se připravuje na zápas, pak se dozví, že to bude odložené. Musí se s tím však srovnat a bojovat. Zdraví je na prvním místě a má přednost,“ doplnil osmadvacetiletý kapitán Vyškova.

JAROSLAV GALBA