Chvíle herní pohody střídali s hluchými místy až moc často. Naštěstí pro ně na výpadky soustředěnosti doplatili „jen“ v zápase s tabulkovým sousedem, proti poslednímu týmu se po špatném úvodu vzpamatovali.

Vyškovští basketbalisté mají za sebou patnácté a šestnácté kolo Oblastního přeboru mužů II. třídy. V nich měli k dispozici výhodu domácího prostředí, což chtěli proti soupeřům z Uherského Brodu a Slavičína využít.

Situace v tabulce velela domácím pokusit se neztratit ani bod. V dvanáctičlenném pořadí totiž Vyškov zaujímal desátou pozici a pokud se chce v této sezoně vyhnout zápasům o udržení, bude muset do konce soutěže poskočit minimálně o dvě místa. „Opravdu by pomohly dvě výhry, čtyři mužstva měla stejně bodů, takže jsme se mohli posunout tam, kam potřebujeme,“ naznačil představy Vyškovských jejich kouč Richard Beránek.

Domácí trenér nakonec musel řešit i problémy se sestavou, a to hlavně s počtem podkošových hráčů. V týdnu onemocněl pivot Aleš Zeman, pár minut po sobotním rozskoku odskákal do kabin zraněn i Jiří Červenka. „Je to pro nás oslabení, zbyli nám tak prakticky jen tři hráči na tuto pozici,“ vyhlásil Beránek. Vyškovským sobota příliš radosti nepřinesla všeobecně.

Proti klubové rezervě Uherského Brodu se domácí nebudou chlubit hlavně začátky jednotlivých čtvrtin. V prvních dvou případech však vždy přišlo zlepšení, a tak poločas skončil vedením hostů o smazatelných pět bodů. Třetí část hry se ovšem stala Vyškovu osudným. V ní na Brod jasně nestačil a náskok hostů narostl až na šestnáct bodů. V závěru domácí mocně dotahovali, ale Spartak si přesto odvezl vítězství 76:68. „Nechybělo moc, je to škoda. Zónová obrana, na kterou jsme brzy přešli, nám dlouho nevycházela, jak jsme chtěli. A když se to zlepšilo, bylo pozdě,“ uvedl hráč Jiří Pešek.

Nejpřesnější ruku z domácích řad prokázal jednadvacetibodový Jaroslav Beránek.

Skepse neopustila halu Za Parkem ani v úvodu nedělního souboje proti poslednímu Slavičínu. Papírově nejslabší článek přeboru si vytvořil v první desetiminutovce čtrnáctibodové vedení. V první pauze si tak domácí měli co říct. „Nefungovala obrana, hodně ve mně zatrnulo, podcenili jsme je. Řekli jsme si, že takhle prostě ne, a pak to šlo,“ popsal trenér Beránek. Jeho svěřenci pak na palubovce dominovali a dokráčeli pro výhru 89:63, o niž se střelecky nejvíce zasloužili opět Jaroslav Beránek se šestnácti body a jen o bod horší Jan Švarc.

Vyškovští basketbalisté tak svým rivalům tabulkově příliš neutekli a klid, co se týče záchranářských prací, si budou muset zajistit ve zbývajících šesti utkáních.