V sobotu a v neděli tu bude o tituly bojovat 36 nejlepších hráček z celé republiky ve věku 15 až 18 let, které se na mistrovství kvalifikovaly buď vítězstvím v přeborech jednotlivých krajů a nebo předním umístěním v Poháru dorostu. „Takže k nám přijede opravdu to nejlepší mládí, co český kuželkářský sport v současné době má,“ zdůraznila členka organizačního štábu mistrovství Monika Anderová.

V sobotu se bude hrát soutěž jednotlivkyň na 120 hodů sdružených, z níž vzejde nejen mistryně ČR pro rok 2019, ale prvních šestnáct hráček se kvalifikuje do nedělní soutěže Sprint (2x 20 HS, hráno vyřazovacím způsobem), která je divácky, ale i hráčsky velmi atraktivní. Sobotní slavnostní zahájení bude v 10.00 hodin, hrát se začne od patnáct minut později. V neděli padnou první kolky v 8.00 hodin. Akce bude zakončena slavnostním vyhlášením vítězek obou dnů v neděli asi ve 12.30 hodin.

Domácí klub bude mít v ohni jedno želízko, Michaelu Kouřilovou. „Za klub budeme spokojení, pokud Míša postoupí do nedělního turnaje. Ale myslím si, že má i na víc. Medaile by sice byla mimořádným překvapením a úspěchem, ale umístění v první desítce docela reálné je,“ naznačila Anderová, tentokrát coby členka výboru KK Vyškov.