Kdo by to neznal z minulých let? Jedním z vrcholů městského sportovního dění roku je už tradičně na začátku března nohejbalový turnaj O pohár města Vyškova. Název podobný hromadě akcí ze všech koutů vlasti, řekne si nezasvěcený. Omyl. Tato bitva nemá s regionálním významem pranic společného, jde totiž o medaile z nejcennějších, které můžete v nohejbalovém oboru získat.

Vyškovští fanoušci se v sobotu mohou pokochat jubilejním čtyřicátým mistrovstvím České republiky dvojic mužů. A že se bude na co dívat, o tom není pochyb. Loni někteří ze špičky chyběli, tentokrát se zapojí všichni, kteří v tomto sportu něco znamenají. „Minulý rok bylo v našem termínu světové mistrovství ve Švýcarsku, takže to mělo samozřejmě pro reprezentanty přednost. Letos ale nic jiného není, máme se na co těšit,“ radoval se z účasti ředitel turnaje Jaromír Zbořil. O hráče i diváky bude jak se patří postaráno. „Hudba, občerstvení, dostatečný prostor zázemí, doprovodný program. To všechno jsme připravili, na kvalitě minulých ročníků neubereme, spíš naopak,“ dodal.

Domácí úspěch ovšem nemusí mít jen přívlastek pořadatelský. Obrovským želízkem v ohni je Martin Müller, stále úřadující mistr dvojic, vicemistr trojic a šampión extraligy. Na sobě bude mít dres Modřic, ale jak je o něm známo, srdcem i bydlištěm patří Vyškovu. Zastavit ho mohou jen zdravotní problémy jeho dlouholetého spoluhráče pro vrcholy kariéry Luboše Gryce.

Na fotogalerii z loňského ročníku mistrovství se podívejte ZDE

„Luboš není v pořádku, má problémy s kolenem. Doufám, že ale bude ready. Třetího hráče nám má dělat Pavel Kop, taky od nás z Modřic. Ale celý turnaj ve dvou, to by bylo hodně těžké. Ať to bude jakkoli, nehážeme flintu do žita, budeme bojovat,“ slíbil obhájce titulu.

V halách v Purkyňově ulici a také Za Parkem se objeví i dresy NK 94 Orel Vyškov. Za klubové barvy se budou prát díky udělené divoké kartě Petr Haluza, Milan Kaděra a Radek Šišma. „Upřímně, v takto obsazeném turnaji nemáme moc šancí. Stát se samozřejmě může cokoli, Milan to potáhne a my se budeme snažit, co to půjde, ale jsme kvalitou trochu níž,“ zůstal při zemi Haluza. V kroměřížském dresu by se mohli objevit také Petr Zemánek a Petr Müller, ovšem to je ještě ve hvězdách.

Jisté ale bohužel je, že se letošního ročníku nedočká jedna z ikon vyškovského nohejbalu Petr Skřejpek. Vynikající hráč a bývalý ředitel mistrovství loni na konci května tragicky zesnul. Pořadatelé na něj nezapomenou. „Po zahájení uctíme jeho památku minutou ticha. A rádi bychom udělali i víc,“ odtajnil Zbořil. Úmysl organizátorů doplnil Haluza. „Sice zatím neoficiálně, ale chceme vše pojmout jako první ročník memoriálu Petra Skřejpka,“ dodal.

Sobota tak nabízí sportovní zážitky nejvyšší úrovně. Boje v osmi tříčlenných základních skupinách vypuknou v obou halách v půl deváté ráno. Vítězové postupují přímo do osmifinále, druzí a třetí budou hrát předkolo. Po něm už se vše přesune k Základní škole Purkyňova, kde bude ve třináct hodin slavnostní zahájení a následné play off. Finále začne přibližně ve čtvrt na osm, po skončení zápasu o třetí místo.

Mistrovství ČR dvojic

Místo: Hala Purkyňova, hala Za parkem (zákl. skupiny a předkolo)
Systém: osm skupin, první postupují přímo, zbytek předkolo, dál playoff od osmifinále.
Vyškovští: Martin Müller (za Modřice), Petr Müller, Petr Zemánek (účast nejistá, Kroměříž), Petr Haluza, Radek Šišma, Milan Kaděra (NK 94 Orel Vyškov).
Program: 8.00 prezence účastníků, 8.30 základní skupiny, předkolo, 13.15 play off, 18.50 zápas o třetí místo, 19.15 finále, 19.50 vyhlášení výsledků.