Jednorázové dráhové akce. Jistě. Týmové soutěže mládeže i dospělých. Občas. Individuální souboje jednotlivců v daném neběžeckém odvětví. Zřídka. Víceboj ve vrhačských disciplínách. Doposud ne, teď už ano. Atletický stadion ve Vyškově už hostil spoustu významných akcí královny sportu. Má za sebou už bohatou novodobou historii naplněnou desítkami nejrůznějších měření sil. Přesto v sobotu přišla premiéra. Vrhačský trojboj. Nápad uspořádat odpoledne ve znamení vrhu koulí, hodu diskem a oštěpem se zrodil v hlavách členů vyškovského klubu AHA před několika měsíci.

„Chtěli jsme opraveného stadionu využít co nejvíc a nejen k běhům. Rádi bychom, aby takhle vznikla nová tradice,“ objasnil ředitel závodu Roman Weiter. Areál Za Parkem přivítal celkem šestnáct příznivců královny sportu, a to nejen z blízkého okolí. Přijeli totiž zájemci o prvenství jak z Jihomoravského kraje, tak i z jiných oblastní republiky.

„Nejdále to měl plzeňský vyslanec v kategorii mužů David Ranc,“ hlásal na stadionu pořadatel Jiří Hajzler. V jednotlivých závodních sektorech se objevili také zástupci AHA, ale ti si zálusk na nejvyšší příčky nedělali. „Vyškovští si to chtěli spíše vyzkoušet, je to testík na blížící se další ligové kolo,“ věřil Weiter, který se také zkoušel prosadit. Kdo přitom chtěl pomýšlet na celkové prvenství, musel odvést tři kvalitní výkony.

„Naměřené hodnoty z jednotlivých disciplín jsme převedli do bodové hodnoty víceboje podle započtení koeficientu, a to bylo hlavním stavebním kamenem pro konečné pořadí obou kategorií. Kdo si tedy vybojoval možnost podívat se při vyhlášení z nejvyššího bodu stupňů vítězů? Mezi muži exceloval Adam Hrozínek z TJ Lokomotiva Břeclav, když jeho součet se zastavil na magickém čísle 1888 bodů. Jeho náskok na ostatní činil bez mála dvě stě bodů před druhým výše jmenovaným plzeňským Davidem Rancem. Dalších padesát bodů zpět zůstal jediný vyškovský borec v některém elitním triu, Jan Kovařík reprezentující Ligu rekreačních sportů Vyškov. V ženách se situace vyvíjela vyrovnaněji, přesto vítězná Miroslava Nováková ze Spartaku Třebíč nahnala na svou oddílovou kolegyni, druhou Lucii Novákovou, více než sto bodů. Za duem z Vysočiny brala pomyslný bronz Barbora Bláhová z Uherského Hradiště. „Myslím, že to byl sice pro nás zatím nezvyklý, ale podařený den. Věřím, že příští rok uspořádáme druhý ročník,“ uzavřel Weiter. Příjemným zpestřením bylo i přestávkové vystoupení tučapského siláka Jaromíra Bakalíka.