V zásadě o nic nešlo. Už jistý bučovický vítěz daleko vepředu, sestup taky už dříve zahnali.

Přesto vyškovští volejbalisté hráli ve svém posledním dvojutkání druholigové sezony naplno. V případě dvou domácích vítězství nad Hlučínem mohli poskočit až na čtvrtou příčku tabulky skupiny C, čítající deset týmů. Po zpackaném úvodu ročníku skvělý počin, jenže „sólo“ sobota, když všichni ostatní hrají až příští víkend, se nepovedla tak, jak ve skrytu duše doufali.

Nástup domácích do dopoledního boje byl excelentní. Vyhrát první set pro ně nebyl žádný větší problém a ve druhém se po mírném zaváhání nadechli k bodovému obratu. „Věděli jsme, že můžeme pořád myslet i na čtvrté místo, takže jsme byli trochu nervózní, ale hlavně jsme do toho šli po hlavě. Dobře jsme podávali, skvěle hrál hlavně Murányi, všichni jsme předváděli docela slušný volejbal,“ konstatoval hrající šéf týmu Tomáš Luska.

V úvodu třetího setu si ovšem hodně ztížili situaci, nutno říct i díky sudím. Dvě kontroverzní rozhodnutí dua Němec, Ondrůj vedoucí družinu řádně namíchla a suverenita byla pryč. Hosté toho využili a dotáhli utkání až do pátého zkráceného dějství. V něm dokonce vedli 4:0, ale pak se domácí vzchopili, srovnali a nakonec přeci jen urvali kýženou výhru v poměru 19:17. „To je vždycky loterie, znovu se to ukázalo. Bylo to až zbytečně vyhecované, rozhodčí se pak i báli něco udělat. I poslední míč pro nás byl zvláštní, naše smeč a prý tečované bloky, těžko říct. Nic, vyhráli jsme a to je to hlavní,“ vyhlásil Luska.

V odpolední odvetě bylo vše jinak. Po vyrovnaném závěru prvního setu, který získali hosté, domácí protivníka ve druhém doslova smazali, jenže pak už tahali za kratší konec provazu. S blížící se prohrou nedokázal nic udělat ani trenér Čestmír Luska. „Do druhého zápasu prostě nezbylo tolik sil jako mělo mládí Hlučína. Už se poněkolikáté ukázalo, že když ještě můžeme, máme dobrou úroveň, ale postupně hráčům docházel dech. Hlavně středovým, žádný div, ti to mají nejnáročnější,“ odůvodnil kouč. Hotovo bylo ve čtyřech sadách.

Co to všechno znamená pro tabulku? Vyškov se posunul na pátou pozici, z níž ho mohou sesadit už jen Holubice. V sobotu hostí už jistě třetí Palkovice a k přeskočení okresního rivala jim stačí jedenkrát uspět. „Palkovice už mají jasno, tak bude hodně záležet na tom, jak k těm dvěma zápasům přistoupí. Samozřejmě, čím výš skončíme, tím lépe, budeme to ale pozitivně hodnotit tak či tak. Máme stejnou zápasovou bilanci jako loni a to se říká, že druhý ligový rok bývá horší než první kvůli menší euforii,“ potvrdil spokojenost vyškovský lodivod.

Ani Holubičtí nevidí minisouboj na dálku s Vyškovem jako zásadní věc. „Myslím si, že jednou bychom vyhrát měli, o nějaké okresní rivalitě to přesto nebude. Na to se moc nedíváme. Pátí nebo šestí, to zase takový rozdíl není, hlavně hrát dobře,“ odvětil trenér Aleš Šmerda.

Druhá liga
Skupina C
Vyškov – Hlučín 3:2 (19, 24, –14, –23, 17), 1:3 (-23, 14, 21, 20)
Tabulka: 1. Bučovice 66 b., 2. Drásov 61, …5. Vyškov 52 (o dvě odehraná utkání víc), 6. Holubice 49 b.
Poslední zápasy (sobota 19.3.)
Holubice – Palkovice, Nivnice – Bučovice.