Jednotlivci

Milan Adamec – atletika (MKS Ostrava, AHA Vyškov, Orel Vyškov) – 1. místo na MČR v běhu na 24 hod., 3. na MČR v etapovém maratonu (7× maraton), opora družstva II. NL mužů

Dagmar Dvořáková – biatlon (Klub biatlonu Vyškov) – 3. na MČR, 1. na MČR ve štafetách v kat. žákyň

Martin Kovář – ragby (JIMI RC Vyškov) – nejproduktivnější hráč a kapitán A mužstva, 1. na MČR „7", 1. v Poháru ČSRU a Superpoháru ČSRU, reprezentant ČR v kat. mužů

Ivana Králíková – judo (TJ Sokol Dědice) – 2. na MČR, 1. ve Středoevropském poháru, medailistka mezinárodních turnajů v kat. masters

Zuzana Lorencová, Vendula Kubíčková – mažoretkový sport (Kalimero Vyškov) – 1. na ME v duo pom pom asociace EMA, 1. na MČR v duo pom pom asociace MAC v kat. juniorek

David Machala – kuželky (KSV Vídeň) – 1. po podzimní části I. ligy AUT, 3. ve finále Rakouského poháru družstev, 5. na MČR, reprezentant ČR v kat. mužů

Jan Osolsobě – atletika (AHA Vyškov) – 2× 1., 2. a 2× 3. na MČR, 3. v mezistátním utkání, reprezentant ČR v kat. st. žáků

Michaela Pavlíková – moderní gymnastika (SK Trasko Vyškov) – 1. na MČR ve víceboji, 2× 1. na MČR ve cvičení s míčem a libovolným náčiním, 3. na MČR se stuhou, 3. na MČR ve společných skladbách seniorek a v kat. dorostenek

Tomáš Rada a Žaneta Brizgalová – taneční sport (DSP Kometa Vyškov) – 2× 1. na MČR družstev, 4. na MČR, 2. v taneční lize ČR, účastníci mezinárodních soutěží a MS v kat. mládeže

Jana Vincourková – sportovní lezení (Salewa, Tendon, Klajda) – 2× 1. na MČR mládeže, 1. v ČP žen, 3. na MČR žen, účastnice ME, MS a SP, reprezentantka ČR v kat. juniorek i žen

Erik Votava – cyklistika (VEUS Vyškov) – 2. na MČR v BMX v kat. 14 let, účastník ME, reprezentant ČR

Klára Zmrzlá – plavání (Klub plaveckých sportů Vyškov) – 4× 1., 2. a 3. na MČR, 2. a 3. na mezinárodních závodech v Rusku, reprezentantka ČR v kat. st. žákyň

Kolektivy

Atletický klub AHA Vyškov – muži – 1. v II. NL, suverénní postup do I. NL

JIMI Rugby Club Vyškov – A muži – 1. na MČR „7", 1. v Poháru ČSRU a Superpoháru ČSRU, pět reprezentantů ČR

Kalimero Vyškov – mažoretkový sport – juniorky pom pom a baton – 3. na ME asociace EMA, 2× 1. na MČR asociace MAC

Klub plaveckých sportů Vyškov – ml. žáci – 2× 3. v Poháru 11letých (nejvyšší soutěž v ČR) na 4×50 m polohový závod

Městský fotbalový klub Vyškov – A muži – vedoucí tým moravskoslezské divize po podzimní části soutěže

Městský fotbalový klub Vyškov – st. žáci U 15 – 2. po podzimní části soutěže 1. žákovské ligy, postup na prestižní mezinárodní Nike Premier Cup 2014

SK Amor Vyškov – futsal – muži  – postup do 2 ligy, 5. po podzimní části soutěže

SK Trasko Vyškov – moderní gymnastika – seniorky – 3. v dvojboji sestav na MČR ve společných skladbách, 3. na MČR v sestavě se 3 stuhami a 2 obručemi

Volejbal DDM Vyškov – kadetky – 1. v krajském přeboru I. tř., kvalifikace o I. ligu, 1. po podzimní části krajského přeboru I. třídy

Pravidla ankety
1. Určete vždy tři různé nejlepší jednotlivce a vždy tři různé nejlepší sportovní kolektivy města Vyškova za rok 2013. Každý může hlasovat jen jednou.
2. Nemusíte tipovat pouze nominované sportovce a kolektivy, ale můžete uvést jednotlivce a kolektiv dle vlastního uvážení, včetně zdůvodnění nominace.
3. Vyhodnoceno bude 10 nejoblíbenějších sportovců – jednotlivců a 5 sportovních kolektivů podle vašeho hlasování.
4. Uvádějte pouze ty sportovce a kolektivy, kteří v roce 2013 startovali za vyškovský sportovní klub, nebo sportovce – jednotlivce s trvalým bydlištěm ve Vyškově.
5. Vyplněné anketní lístky doručte poštou nebo osobně na adresu: K. Müller, MěÚ Vyškov, Masarykovo nám. 1, 682 01 Vyškov. Lze je odevzdat také v Turistickém informačním centru. Hlasovat můžete i na www.vyskov-mesto.cz a e-mailem na adresu: k.muller@meuvyskov.cz s pořadím tří nejlepších sportovců a kolektivů a s kontaktem (adresa bydliště – povinná, telefon, popř. e-mail) na vás. V papírové podobě nelze použít kopie anketních lístků z tisku.
6. Uzávěrka hlasování je 7. 2. 2014.
7. Pět vylosovaných účastníků ankety získá věcnou cenu, výsledky ankety budou vyhlášeny dne 4. 3. 2014 na slavnostním galavečeru v Besedním domě.