Tohle všechno přinesl členům Klubu plaveckých sportů Vyškov jejich nabitý víkend, dvě skupiny plavců totiž vyrazily usilovat o dobrý start své sportovní kariéry. Velkou příležitost k tomu měli na Pohárech desetiletých a jedenáctiletých, jejichž dějištěm se staly areály v Brně a Kopřivnici.

Před odjezdem měly výpravy odlišné cíle. Zatímco mladší vyškovské štiky s ostrými starty teprve začínají a šlo jim v prvé řadě o minimiálně obstojné výkony, co se týče času, ambice ročníku narození 1997 měly medailový nádech. „Někteří se nominovali jedním z nejlepších časů, takže věřím, že to bude dobré,“ doufala trenérka Jana Skývová. Ona i celý oddíl vsázel z hlediska možného prvenství hlavně na Martina Hořavu. „Martin má prakticky všude nejlepší výkon a myslím, že forma mu nechybí. Samozřejmě je to ale nevyzpytatelné,“ opatrně podotkla.

Teď už září štěstím. Hořava zaplaval naprosto excelentně jak v sobotu, tak i o den později. Konečné resumé tak zní fantasticky: šest startů, pět titulů. Nejrychleji ze všech se dotkl cílové stěny v kraulové a motýlkářské padesátce i stovce, pátý triumf přidal v disciplíně sto metrů polohový závod. „Odvedl maximum, držel se super. Přidal ještě osobní rekordy, prostě skvělé,“ neskrývala radost Skývová. Nová hvězdička vyškovského plavání přitom mohla přidat i šestý kus do medailové sbírky, ale v posledním startu skončila těsně čtvrtá.

Nadšení vedení KPS ještě podpořila třetí příčkou kraulová štafeta. Stačil na to součet dosažených časů Gabriely Klusákové, Andrey Němečkové, Michaely Skývové a Kristýny Raškové. „Vyšlo to podle předpokladů a to je pro nás výborné. Děti si připsaly i dvanáct nových nejlepších časů,“ chlubila se trenérka.

Jedenáctiletí prožili snazší cestování, ochutnali pohostinnost bazénu v Brně. Sabina Švestková, Michaela Novotná, Jiří Wasseburger a Vojtěch Šišma ale podle předchozích prognóz mezi nejužší špičku nepronikli. Přesto neodcházeli zklamáni, když se na drtivé většině tratí ukázali v první polovině výsledného pořadí. „Nemají tolik naplaváno, velkým úspěchem je to, že se na takto významnou akci dostali. Už to hodně znamená,“ uvedl kouč Antonín Olejník.

Spokojen ale nakonec mohl být také s dosaženými časy a s umístěním. Například Švestková při dvousetmetrové polohovce obsadila sedmou příčku. „Byl to pro ně rozjezd, ale zlepšili si výkony a to je v tomto věku nejdůležitější,“ řekl Olejník.

Kolotoč letních vrcholným klání pokračuje i příští víkend, kdy se uskuteční Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva.