Tradiční Běh kolem Vyškova-Vyškovská 12 odstartoval a končil na oválu atletického stadionu Za parkem. Mimo něj se běželo převážně po silnicích za plného provozu.

Velké vedro a rozpálené povrchy dělaly řadě běžců problémy. Muže čekala otevřená trasa do Radslavic a zpět v délce dvanácti kilometrů a ženy společně s dorosteneckými, juniorskými kategoriemi a veterány nad 60 a 70 let pak zkrácená trasa dlouhá 7,7 km.

S nástrahami tratě a počasí se nejlépe vyrovnali běžci AK Drnovice Irena Pospíšilová a Tomáš Steiner. Ten se po několika měsíčním výpadku zaviněném zraněním kolena pomalu dostává do někdejší formy. Ve Vyškově si jen klusal a ze závodu si udělal stupňovaný běh přesně podle tréninku. „Teplo mi normálně nevadí, ale tohle už bylo moc i na mě. Proto jsem byl rád, že jsem si mohl jen v klidu odtrénovat a nikam se moc nehnat. Není potřeba se v každém závodě zrušit,“ konstatoval v cíli vítězný Steiner.

Výsledky - absolutní pořadí
Muži: 1. Tomáš Steiner (AK Drnovice) 43:18 min, 2. Lukáš Soural (Univerzita Brno) 44:38, 3. Zdeněk Hochman (Orel Blučina/SK ICA) 44:49/, 4.Milan Adamec (Orel Vyškov) 45:03 atd.
Ženy: 1. Irena Pospíšilová 32:07 min, 2. Nina Bartoňková (obě AK Drnovice) 32:50, 3. Dagmar Vrajíková (Otrokovice) 33:33 atd.
Kompletní výsledky jsou na: www.akdrnovice.eu

V podobném rozpoložení absolvoval závod i druhý Lukáš Soural z Brna. Obsazení třetí příčky ovšem překvapilo. Vybojoval ji Zdeněk Hochman z Blučiny, který se od začátku letošního roku neustále zlepšuje. Dokázal porazit i ostříleného vyškovského vytrvalce Milana Adamce, proto kterého ale bylo zadostiučiněním vítězství mezi čtyřicátníky.

Obsazení stupňů vítězů v závodě žen bylo jasné dlouho před doběhem do cíle. Pospíšilová si svůj náskok před soupeřkami v klidu hlídala, a také o stříbrné a bronzové pozice se v podstatě moc nebojovalo. Ovšem i třetí místo má nádech malého překvapení a otrokovická atletika Dagmar Vrajíková k němu přidala první příčku v kategorii nad 45 let. „Běžela jsem druhý závod v týdnu a po sobotním dvojstartu jsem toho měla opravdu dost. Taky mě trochu tahá lýtko, proto jsem po prvním rychlejším kilometru zvolnila a jen závod doklusala,“ popsala své vítězství Pospíšilová.

Závod opět pečlivě připravili organizátoři z TJ LRS Vyškov v čele s Josefem Kuncem. Již od devíti hodin se na tartanu objevily nejmenší děti a potom se postupně pokračovalo všemi věkovými kategoriemi až do startu hlavního závodu. Soutěž je zařazená do Vyškovské běžecké tour dospělých i mládeže a do Orelské běžecké ligy.

Seriál Vyškovské běžecké tour má teď pauzu až do 22. září, kdy se poběží Tučapská desítka. Potom už zbývají jen dva závody, v Pístovicích a v Bučovicích.