Vynikajícího úspěchu dosáhl především dorostenec Sebastian Hajzler ve skoku o tyči. Výkonem 4,24 metru o devatenáct centimetrů zlepšil osobní rekord a vybojoval stříbrnou medaili. Přitom ke zlaté a titulu mistra republiky mu chyběl jen krůček.

Rozhodlo až rozeskakování s hlavním favoritem soutěže kolínským Jakubem Vítkem. „Bylo to doslova galapředstavení první trojice medailistů s vyvrcholením v rozeskakování dvou nejlepších. Že to bude vyškovský Sebastian Hajzler, to opravdu nikdo nečekal. Je to neuvěřitelný výsledek, který má spoustu zápletek a jen ti zasvěcení si uvědomí, čeho vlastně dosáhl,“ radoval se otec a trenér nového vicemistra ČR Jiří Hajzler.

Sedmým místem se pak do absolutní české špičky v běhu na 800 metrů zařadil i junior Marek Kalous. Ve finále zaběhl čas 2:00,11 min. „Moderátor závodu ho představil jako obhájce republikového prvenství z loňského roku. Ale to vyhrál jako dorostenec. V průběhu finále se pohyboval v „balíku“ kolem šestého místa a konečné sedmé je určitě velkým úspěchem. Vždyť se Marek mezi juniory závodí prvním rokem a hned je mezi osmičkou nejlepších českých mílařů své věkové kategorie,“ ocenil Jiří Hajzler.

Ten za výborné výsledky v domácí vrcholové soutěži označil i patnácté příčky dorostenek Kateřiny Čamlíkové ve skoku o tyči (2,52 m) a Sabiny Fiantové v běhu na 800 metrů (2:32,21 min.). Na stejné trati skončil dorostenec Pavel Lenomar dvacátý časem 2:09,37 min.

V utkání II. ligy futsalistů prohrál SK Amor Lazor Vyškov doma s FC Tango Hodonín 2:6.
Futsalistům Tanga Hodonín stačil ve Vyškově poločas. Amoru nasázeli šest gólů